1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vali Toprak: Yıl sonuna kadar 162 derslik yapılacak
Vali Toprak: Yıl sonuna kadar 162 derslik yapılacak

Vali Toprak: Yıl sonuna kadar 162 derslik yapılacak

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 2013 yılı sonuna kadar 25'i ana okulu olmak üzere toplam 162 dersliğin inşaatının tamamlanacağını söyledi.

A+A-

Vali Toprak, Bismil ilçesinde inşaatı devam eden 24 derslikli ilköğretim okulunu, yeni öğretim döneminde hizmete girmesi planlanan 16 derslikli imam hatip lisesini, 24 derslikli kız meslek lisesini, 200 kişilik öğrenci pansiyonunu ve 4 derslikli uygulamalı anaokulunun binalarını yerinde inceledi. Bismil Kaymakamı Vehbi Bakır, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Akyol, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdüllatif Umut, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Suat Bayhan ve İl Milli Eğitim Müdürü vekili Metin Direk de incelemeler sırasında Toprak'a eşlik etti. İnşaatları tek tek gezen Vali Toprak, yüklenici firmalardan çalışmalar hakkında bilgi aldı, gördüğü eksikliklerin giderilmesi konusunda talimat verdi.

Okul binalarının, geleceğin hazinesi gençlerin eğitim yuvaları olduğunu belirten Vali Toprak, "Burası hiçbir hatayı kabul etmeyen bir yerdir. Burada gençlerimizin en iyi şekilde eğitim almaları gerekiyor. Çünkü bu vatanı gençlerimize emanet edeceğiz. Devletimizin vermiş olduğu imkanlarla yapılan bu eğitim yuvaları, en iyi şekilde yapılarak gençlerimizin hizmetine sunulmalıdır." dedi.

HABERE YORUM KAT