1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak ve eşi yoksul ve hasta ziyaretlerinde
Vali Toprak ve eşi yoksul ve hasta ziyaretlerinde

Vali Toprak ve eşi yoksul ve hasta ziyaretlerinde

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, eşi Selime Toprak ile beraber, SSPE hastası 15 yaşındaki çocuğu, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na ait evlerde kalan yoksul aile ve hastaları ziyaret etti.

A+A-

Vali Mustafa Toprak, eşi Selime Toprak ile birlikte Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastası 15 yaşındaki erkek çocuğu, muhtaç ailelere tahsis edilen vakıf evinde yaşayan ve solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gören 70 yaşındaki yaşlı bayanı, 77 yaşındaki yatalak bir bayanı ve lösemi hastası olan 12 yaşındaki kız çocuğunu evlerinde ziyaret ederek aileleriyle samimi bir ortamda sohbet etti. İlk ziyaretini Sur ilçesine bağlı Hasırlı Mahallesi Köprülü Sokak'ta ikamet eden SSPE hastası 15 yaşındaki erkek çocuğu ziyaret eden Vali Mustafa Toprak ve eşi Selime Toprak hasta çocuğun ailesi ile sohbet ederek çocuğun hastalığı hakkında ailesinden bilgi aldı.

Evlerine misafir olan vali ve eşinin kendilerini mutlu ettiğini belirten hasta yakınları, göstermiş olduğu yakın ilgi ve vermiş olduğu desteklerden ötürü Vali Mustafa Toprak'a teşekkür etti. Vali Toprak, 3 yıldır SSPE hastası olan 15 yaşındaki erkek çocuğuna devletin sunmuş olduğu evde bakım ücreti gibi imkanlarla hasta ailelerine destek olduklarını belirterek, “Çok şükür ailemiz evde bakım ücreti alıyor. O olmasa ailelerimiz daha fazla sıkıntı çeker.

Hastaya bakmak ve bakım ücretlerini karşılamak kolay değil. Çocuğun gerekli ihtiyaçları karşılanıyor. Devletimizin imkanlarını, sevgisini ve merhametini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmak noktasındayız. Ayrıca toplum içerisinde hayırseverlik, güzellik ve iyilikseverlik duyguları olan vatandaşlarımız var. Onlarda yardım ve katkılarını eksik etmesin. Hayatta hepimizin başına her şey gelebilir. Allah hepimizi kötülüklerden ve hastalıklardan korusun” dedi.

“ÇOCUKLARI SOKAKTA YETİŞTİRMEYİN”

Ailelerin, çocuklarını sokaklarda yetiştirmemesi için gayret etmesi gerektiğini belirten Vali Toprak “Çocuklarımızı sokaklarda yetiştirmemeliyiz. Anne ve babalar olarak çocuklarımıza daha fazla sahip çıkmalıyız ve yanlış noktalara gitmelerine engel olmalıyız. Sokakta yetişen çocuklar yüzünden anne ve babalarımızın gözünden yaş akıyor. Olumsuz noktalarda bulunan çocuklarımız için üzülüyoruz. Ama ilerimiz daha iyi olacak, güzellikler konuşuluyor ve herkes katkı sağlıyor. İnşallah her şey güzel olacak” diye konuştu.

Daha sonra yardıma muhtaç bir ailenin evini ziyaret eden Vali Toprak ve eşi Selime Toprak aile ile bir süre sohbet ederek Vali Yardımcısı Ahmet Günaydın'a incelenip gereken yardımın yapılması konusunda talimat verdi. Yardıma muhtaç ailenin evinden ayrıldıktan sonra muhtaç ailelere tahsis edilen vakıf evinde yaşayan, solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gören 70 yaşındaki yaşlı bir bayanı ziyaret eden Vali Toprak samimi bir şekilde hasta bayan ve ailesi ile sohbet ettiler.

Evden ayrılan Vali Toprak esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra, Kayapınar ilçesine geçen Vali Toprak ve eşi Selime Toprak 500 Evler Mahallesi'nde bulunan vakıf evinde kalan yardıma muhtaç aileyi ile 500 Evler Mahallesi yaşayan 77 yaşındaki yatalak bir bayanı ve 500 Evler Mahallesi 25. Sokak'ta yaşayan lösemi hastası olan 12 yaşındaki kız çocuğunu evlerinde ziyaret ederek aileleri ile sohbet etti.

HABERE YORUM KAT