1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak Kulp'ta incelemelerde bulundu
Vali Toprak Kulp'ta incelemelerde bulundu

Vali Toprak Kulp'ta incelemelerde bulundu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Hamzalı köyünde 1995'te PKK'lılar tarafından katledilen 23 vatandaş için anma töreni vesilesiyle Kulp'a giden Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ilçede incelemelerde bulundu.

A+A-

Vali Mustafa Toprak; Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamdusena Tel, Kulp Emniyet Amiri Bülent Ulutürk, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş ile beraber Hamzalı köy merkezinde bulunan ilköğretim okulunda öğrencilerle bir araya gelip, çocuklarla sohbet etti.

Öğrencilere hediye verdikten sonra okuldan ayrılan Vali Toprak, Hamzalı Jandarma Karakolu'na geçti. Hamzalı Jandarma Karakolu'nda yapıma başlanan karakol inşaatında incelemelerde bulunan Vali Toprak, karakol inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra askerlerle bir araya gelen Vali Toprak, askerlerle sohbet edip onlara moral verdi.

Karakoldan ayrılan Vali Toprak, Hamzalı köyü Çöl mezrasında yapımına devam edilen okulda incelemeler bulundu. Vali Toprak incelemelerin ardından kaymakamlık makamına geçti. Kulp kaymakamı Mehmet Maraşlı ile bir süre görüşen Vali Toprak, Kulp'a yılın ilk ziyaretini gerçekleştirdiklerini belirterek, 2012 yılı boyunca yürütülen çalışmalarla, ilçeyi ileriye taşıyacak adımlar atıldığını söyledi. Vali Toprak, bu yatırımların 2013 yılında da devam edeceğini ifade etti.