1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak Köprülü Kavşak Çalışmalarını İnceledi
Vali Toprak Köprülü Kavşak Çalışmalarını İnceledi

Vali Toprak Köprülü Kavşak Çalışmalarını İnceledi

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, kent merkezinde yapımı devam eden köprülü kavşak çalışmalarını yerinde inceledi.

A+A-

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından Diyarbakır'da yapılan Köprülü kavşak çalışmalarını incelemek üzere, Migros - Mega Center, Hal-1, Hal-2, Doğum Hastanesi, Otogar ve Üçkuyular Köprülü Kavşak çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Toprak, yüklenici firma yetkililerine ve Karayolları Bölge Müdürlüğü personellerine çalışmaların erken bitmesi için talimat verdi.

Migros- Mega Center, Hal-1, Hal-2, Doğum Hastanesi, Otogar ve Üçkuyular Köprülü Kavşakları'nı sırasıyla ziyaret eden Vali Toprak, Karayolları 9. Bölge Müdürü Şamil Gülen'den çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı. Vali Toprak, asfalt sezonun başlangıcı olan Nisan ayında Köprülü kavşaklar ve yan yollarının asfalt çalışmalarına başlanılması ve eksiksiz olarak tamamlanıp hizmete sunulması talimatını verdi. Çevredeki vatandaşlara da görüşen Vali Toprak, çalışmaların bitimiyle ilgi vatandaşların sabır etmelerini gerektiğini söyledi.

Toprak, "Bazı kişilerin, her yıl bir tane kavşak yapılsa idi trafik fazla aksamaz, biz de pek sıkıntı çekmezdik diye söylüyorlar. Biz şu an 12 tane kavşak yapıyoruz. O zaman bu kavşakları 12 yılda mı bitirelim. Evet, biraz sabredeceğiz. Tedbirler alınarak, vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırıcı düzenlemeler yapılacak ve sonunda rahat bir ulaşıma kavuşacağız" dedi. Seyrantepe, Dicle Üniversitesi ve Diclekent Köprülü kavşaklarının başarıyla bitirilip trafiğe açıldığını belirten Vali Toprak, bunun haricinde, Kantar, Hal-1, Hal-2, Otogar, Doğum Hastanesi, Gömmetaş TRT, Üçkuyular ve Migros Köprülü kavşakları yapılacağın belirterek, şöyle devam etti:

"Bugün Migros- Mega Center, Hal-1, Hal-2, Doğum Hastanesi, Otogar ve Üçkuyular Köprülü Kavşaklarını yerinde inceledim ve çalışmaları bire bir takip ediyorum. Bu kavşakları yan yolları ile birlikte en kısa zamanda asfaltları, aydınlatmaları, yan yol bağlantıları ve diğer gerekli çalışmaların bitirilmesi için çalışıyoruz. Karayolları ve işlerin yüklenicileri artık hiçbir gecikme nedeni belirtmeden işlerini tamamlayacaklar, belediye atık su bağlantılarını, DEDAŞ da elektrik direklerinin aktarım işlerini bir an önce bitirmesi gerekli. İlgili kurumlara talimat verdik. Artık bende bu kentin Valisi olarak, bundan böyle bir gecikmeyi kabul etmiyorum.

Hükümetimiz Diyarbakır'daki her bir alanda yatırım çalışmalarının gerçekleştirilmesi vatandaşların hizmetleri eksiksiz ve tam olarak alması için hedef, talimat ve kaynak-ödenek aktarımı içerisinde olduğunu ve bunların zamanında bir gecikmeye ve mazerete konu olmaksızın bitilmesi için takip ve denetim mekanizmasını çalıştıracağız. Bazı sıkıntı ve gecikmeler oluyor, bu konuda işleyen trafik içerisinde karayolları altyapı çalışması yapmasın zorlukları olduğunu belediyelerin ana güzergahta karayolları çalışması yaparken alternatif servis yolları konusunda yardımcı olmaları ve diğer kurumlarda altyapı hatlarını bir an önce deplase etmeliler ki vatandaşımız sıkıntı çekmeden kaliteli hizmete ulaşsınlar."

HABERE YORUM KAT