1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vali Toprak, Ergani'de incelemelerde bulundu
Vali Toprak, Ergani'de incelemelerde bulundu

Vali Toprak, Ergani'de incelemelerde bulundu

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Ergani'de incelemelerde bulundu.

A+A-

Vali Toprak, Ergani KÖYDES ve İl Özel İdaresi Yatırım Programı kapsamında, Hançerli, Karşıbağlar, Özbilek, Gözekaya, Taştepe ve Deringöze köylerinde yapımı tamamlanan asfalt ve stabilize yol çalışmalarını denetledi.

Köylerde asfalt yolları görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Toprak, ''Önceki yıllarda yapılmış ancak zaman içerisinde asfalt niteliğini kaybetmiş olan yolları da söküp yeniden yapıyoruz'' dedi.

Ergani'de yürütülen çalışmalar için 5 milyon liralık ödenek ayrıldığını kaydeden Vali Toprak, ''2012 yılı içerisinde çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmalar kapsamında ilçemize yaklaşık 5 milyon liralık bir ödenek aktardık. Hançerli, Karşıbağlar, Özbilek, Taştepe, Gözekaya ve Deringöze olmak üzere birçok grup yolunda yaklaşık 40 kilometre asfalt, 80 kilometre de stabilize yol yaptık'' diye konuştu.

Son dönemde yapılan ve yapılacak yatırımlarla ilçenin çehresini değiştirmeye çalıştıklarını vurgulayan Toprak, ''İnsanlarımızın sosyal ve ekonomik refahını yükselterek onları mutlu kılmak için çalışıyoruz'' dedi.

Vali Toprak'a Kaymakam Erdinç Yılmaz, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Recep Cansu, Emniyet Müdürü Erkan Güneş, İl Özel İdaresi Kırsal Kalkınma ve Uygulama Daire Başkanı Baran Çetin de eşlik etti.
   

 

Muhabir: Ekrem Senvar / İbrahim Yakut