1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vali Toprak Dicle'de okul açılışı yaptı
Vali Toprak Dicle'de okul açılışı yaptı

Vali Toprak Dicle'de okul açılışı yaptı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Dicle Kaymakamlığı tarafından Sergenli köyünde yaptırılan 8 derslikli ilköğretim okulunun açılışını yaptı.

A+A-

Vali Toprak, Dicle Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hazırlanan proje çerçevesinde 15 vatandaşa küçük ve büyükbaş hayvan dağıtımı ile 24 vatandaşın onarılan evinin anahtar teslim törenine katıldı. Dicle Kaymakamlığı'nca hazırlanan program çerçevesinde ilçede temaslarda bulunan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 8 derslikli okul açılışı yaparken, kaymakamlıkça evleri onarılan vatandaşlara anahtarlarını törenle takdim etti.

Sergenli köyünde yaptırılan 8 derslikli ilköğretim okulunun açılışını gerçekleştirilen Vali Toprak, beraberindeki heyetle birlikte, Dicle Kaymakamlığı tarafından hazırlanan anahtar teslim ve hayvan dağıtım törenine katıldı. Törende konuşan Vali Toprak, devletin tüm imkanlarıyla vatandaşının yanında olduğunu belirtti. Dicle Kaymakamı Çağlayan Kaya ise törende yaptığı konuşmada, büyük bir özveriyle hazırlanan projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “14 vatandaşımıza yeni ev yapımı, 11 vatandaşımızın evlerinin onarımı, 8 ailemize 16 adet büyükbaş ve 77 adet küçükbaş hayvan dağıtımı genel müdürlüğümüzce uygun görülmüştür. Dicle halkımızın ekonomik sıkıntılarını hafifletmek, vatandaşlarımızın kendi işini kurarak ülke ekonomisine katkı sağlamaları başlıca amacımızdır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Toprak ile Kaymakam Kaya tarafından hak sahibi vatandaşlara büyük ve küçükbaş hayvan dağıtımı ile evlerinin anahtar teslimi yapıldı.

 

(ET-AKK-Y)