1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak çocukları uyardı
Vali Toprak çocukları uyardı

Vali Toprak çocukları uyardı

Diyarbakır'da merkez Yenişehir ilçesin Şehitlik semtinde bulunan Kadın Destek Merkezi'nin açılışına katılan Vali Mustafa Toprak, etrafını saran çocuklara öğütte bulunarak, "Sokaklarda olsanız biri derki taş at, molotof at, başını belaya sokarsınız ve onda

A+A-

Şehitlik semtinde yapılan Kadın Destek Merkezi'nin açılışına Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, vali yardımcıları, Gençlik Spor İl Müdürlüğü çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Toprak, kadın merkezinde bulunan bayanlar ile birlikte açılış kurdelesini kesti. Tek tek sınıfları dolaşan Vali Toprak açılan merkezle ilgili bilgiler alırken, kursa katılan bayanlardan da kurstan memnun olup olmadıklarını sordu. Vali Toprak, vatandaşların hayattan, yaşamdan ve sıkıntılarından kurtularak daha iyi bir şekilde yaşama sarılması için çalıştıklarını ifade etti. Vali Toprak, "Sokaklara ve çevreye baktığımızda bazı olumsuzluklarında olduğun görüyoruz, onun için buraya gelen anne ve babalarımıza da devamlı söylüyoruz, özellikle hanımlarımız için açılıyor diye. Biz çocuğumuzu göz bebeğimizden daha fazla sevdiğimize göre istiyoruz ki o farkındalığı yaratabilecek hissiyata erdirebilelim anne ve babalarımızı. Yarın öbür gün üzüleceğimiz, endişe edebileceğimiz duruma gelmesin istiyoruz. Her bir evladımızın geleceğinin güzel olmasını istiyoruz” diye konuştu.


Vali Mustafa Toprak'ın, kadın merkezi açılışının ardından çıkışı sırasında tekrar çocuklar etrafını sarıp 'Bizim için de burada kurslar açın' demesi üzerine Vali Toprak, Gençlik Spor Müdürlüğü çalışanına talimat vererek çocuklarla ilgilenmesini söyledi. Ardından çocuklara öğüt veren Vali Toprak, “Sokaklarda fazla gezmeyelim, tehlikelidir. Sokaklarda olsan biri derki taş at, molotof at, başını belaya sokarsın ve ondan sonra geleceğiniz mahvolur. Biz sizin geleceğinizin güzel olmasını istiyoruz. Hiçbir üzüntü içerisinde olmamanızı istiyoruz. Anne ve babalarınızın sizler için üzülmemesini istiyoruz. Ama sizlerde yanlış noktalarda bulunmamalısınız. Sokak çarpan ve insanın geleceğini kötü kılar” şeklinde konuştu.