1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak 75. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi ziyaret etti
Vali Toprak 75. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi ziyaret etti

Vali Toprak 75. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi ziyaret etti

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı 75. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, merkezdeki faaliyetlere katılan çocuklarla sohbet etti.

A+A-

Valilikten yapılan açıklamada, Vali Toprak, ziyaret sırasında merkezde bulunan çocuklara öğütlerde bulunarak, sokakların olumsuz koşullarından uzak durmalarını istediği belirtildi.

Çocuklara derslerine düzenli ve sıkı çalışmalarını, bol bol kitap okumalarını öğütleyen Toprak, şunları kaydetti: ''Devletin ilgili tüm kurum ve kuruluşlarının sosyal risk grubunda bulunan bu çocukların her türlü sorun ve ihtiyaçların karşılanmasında önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bu tür merkezlerin sayısını artırmayı planlıyoruz. Bu konudaki çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Çocuklarımızı ve gençlerimizi sosyal devlet anlayışının çerçevesinde, sokakların olumsuz koşullarından ve her türlü istismar alanından uzak tutmaya çalışıyoruz. Geleceklerini güzel kılmaya yönelik bu merkezlerin bu konuda önemli bir sorumluluk yürütüyor'' Toprak, incelmelerinin ardından, merkezden ayrıldı.