1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vali Toprak, Köyleri Ziyaret Etti
Vali Toprak, Köyleri Ziyaret Etti

Vali Toprak, Köyleri Ziyaret Etti

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, yıllardır ülkenin başına musallat olan kan, gözyaşı ve kardeş kavgasının son bulması konusunda bugüne kadar hiç olmadığı kadar olumlu bir havanın hükümet, Başbakan ve bakanların önderliğinde oluşturulduğunu belirtti.

A+A-

Vali Toprak, Sur ilçesine bağlı Sarılar, Kervanpınar, Kartaltepe ve Sati köylerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Sarılar köyü meydanında vatandaşlarla son günlerde yaşanan gelişmeler konusunda sohbet eden Vali Toprak, "Yıllardır ülkemizin başına musallat olan kan, gözyaşı ve kardeş kavgasının son bulması konusunda bugüne kadar hiç olmadığı kadar olumlu bir hava hükümet, Sayın Başbakanımız, bakanlarımızın önderliğinde oluşturuldu" diyerek, artık yeni acılar yaşanmaması, barış, huzur ve kardeşliğin en yüksek seviyede hissedilmesi için vatandaşlara bu sürece sahip çıkmaları ve desteklemelerini gerektiğini bildirdi.

Barışa ve kardeşliğe olan inancın her zamankinden daha güçlü ve yürekten hissedilmesi, sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Toprak, konuya taraf olan herkesin çözüm sürecine inandığını ve özellikle de bu acıların en büyük mağduru olan vatandaşların "Artık yeter" dediğinin belirtti.

Vali Toprak, "Eğer ki bir daha bu acılar yaşanmasın, ülkenin kaynakları refaha ve kalkınmaya daha fazla aktarılsın diyorsak hepimize bu hususta büyük görev ve tarihi bir sorumluluk düşüyor" diye konuştu.

Sarılar Köyü İlköğretim Okulunu ziyaret eden Toprak, öğrencilerle sohbet etti. Sarılar köyünde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin uyguladığı 25 bin metrekarelik alanda kurulu ve domates üretilen serada incelemelerde bulunan Toprak, buranın kapladığı alan itibariyle Diyarbakır'da faaliyet gösteren en büyük sera olduğunu bildirdi.

Kervanpınar, Kartaltepe köyündeki incelemelerinin ardından Sati köyünde de 2007 yılında Şırnak'ta vatani görevini yaparken şehit düşen Piyade Onbaşı Fettullah Selçuk'un babasının evini ziyaret eden Toprak, hükümetin yeni yapılan düzenleme ile artık şehit ailelerinden iki kişiye kamuda istihdam olanağı sağlandığını aktardı.

Şehidin kardeşinin bu uygulamadan yararlanması konusunda yardımcı olacaklarını anlatan Toprak, vatan savunmasında canlarını feda eden tüm şehitlerin ailelerine devletin tüm imkanlarını sonuna kadar seferber etmeye devam edeceğini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT