1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Toprak, gazetecilerle vedalaştı
Vali Toprak, gazetecilerle vedalaştı

Vali Toprak, gazetecilerle vedalaştı

DİYARBAKIR- Geçtiğimiz günlerde yayımlanan valiler kararnamesiyle İzmir Valiliği'ne atanan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, gazetecilerle veda yemeğinde buluştu. Hüzünlü olduğunu ifade eden Vali Toprak, Diyarbakır'da görev yaptığı 3 yılda kırılmadığını v

A+A-

İzmir Valiliği'ne atanan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, düzenlediği bir yemekli toplantı ile gazetecilerle vedalaştı. 3 yıl boyunca Diyarbakır'da görev yapan Vali Toprak, buradan ayrılıyor olmasından hüzünlendiğini belirterek, Diyarbakır'da görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Gazetecilerle tek tek ilgilenen Vali Toprak, görev yaptığı süre içerisinde kendisini takip eden gazetecilere teşekkürlerini iletti. 24 Mayıs Cuma günü Diyarbakır'dan ayrılacağını anlatan Vali Toprak, kadim bir kentten, başka bir kadim kente gideceğini vurguladı.

“DİYARBAKIR'DA İYİLİK VE GÜZELLİKLERİ GÖRDÜM”

Diyarbakır'dan ayırmasından ötürü üzüntü yaşadığın dile getiren Vali Toprak, kamu hizmeti yapmanın karşılığında değişik yerlerde, değişik hizmetler gerçekleştirdiklerini, görev yapılan yerlerde, güzellikler, kötülükler, acılar ve sevinçleri yaşadığını söyledi. Diyarbakır'da görev yaptığı süre de iyilik ve güzellikleri yaşandığını belirten Toprak, "Ben Diyarbakır'da görev yaptığım süre içerisinde iyilikleri, güzellikleri gördüm. Kırılmadım ve incinmedim bunu çok açık ve net ifade etmek istiyorum.

Bir kamu hizmeti yapmanın karşılığında sorumluluklarımızı ve yükümlülüklerimizi yerine getirirken, hem kanunlara ve mevzuata, hem de devlet olmanın ve temsil etmenin karşılığı vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerin eksiksiz ve tam olarak gerçekleşmesi açısından görevimizi yerine getirmeye çalıştık. Bunu kendi kalbimizde yaşadık ve her bir fert ve vatandaşımızı kendi canımızdan daha aziz bildik. 3 yıl önceki geldiğimiz noktadaki durumla şuanda gelinen nokta çok farklı ve olumlu bir nokta diye düşünüyoruz. O inişli çıkışlı günlerde, yaşanan olumsuzluklar keşke olmasaydı kanaati hepimizde var. Ama bilerek hiçbir yanlışlığı asla yapmadık. Kalpten, içten, yürekten davranış göstermeye çalıştık. Her birimizin kusur ve eksikliği olabilir ama kasıtlı olmamak ve onu o şekliyle yaşatmamak önemlidir. Ben de bu noktada bunu gerçekleştirmeye çalıştım. Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Evet, ben de hüzünleniyorum. Şuan değişik duygular içerisindeyiz. Burada güzellikler içerisinde yaşadık. Kırılmadım ve incinmedim. Gazete manşetlerine baktığınız zaman, sanki bizi üzecek ve kırmış olabilecek konular gösterilse bile, onların muhataplarıyla konuştuğumda, onlar da böyle bir kasıtlarının olmadığını söylüyorlardı. Diyarbakır'da çok açık ve net söylüyorum incinmedim, kırılmadım herhangi bir olumsuz fikre de kapılmadım ve şükrediyorum iyi ki Diyarbakır'a gelmişim, böylesi bir ilde de görev yapmışım, buranın güzel insanını tanımışım. Burada edindiğim bilgiler benim hayata bakışımda, insanları anlama ve tanımada bir kez daha farklı bir noktaya getirdiğini ifade etmek istiyorum” dedi.

Konuşmasının sonunda Diyarbakır'da görev yapan gazetecilere teşekkürlerini ileten Vali Toprak, “Ben 24 saat çalıştıysam, sizler 48 sat çalıştınız. Tüm çalışmalarınıza, sıkıntılarınıza rağmen gece, gündüz, yağmur, çamur, kar, gaz, molotof içerisinde sizler de mücadele ettiniz. Ama her biri ileriye gittiğimizde geriyi hatırladığımızı da tatlı bir hatıra olarak kalıyor. Yeter ki insanlarımızın başına bir şey gelmesin, incinmesinler. Şu güzellikler içerisinde her bir vatandaşımız mutlu huzurlu ve birbirine saygı ve sevgi çerçevesinde yaşayan ve anlayan bir bakış içerisinde yaşasın, hepinize teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT