1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Mutlu'dan Müjdeli haber
Vali Mutlu'dan Müjdeli haber

Vali Mutlu'dan Müjdeli haber

Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır - Silvan duble yolunun bu yıl bitirileceğini söyledi. Yol çalışmalarını denetleyen Vali Mutlu, yolun kısa sürede bitirilmesi için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirtti.

A+A-

Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır- Silvan arasında devam eden duble yol çalışmalarını inceledi. Vali Mutlu'ya, Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Muharrem Filiz ve karayolları yetkilileri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yolun tamamlanması için köy hizmetleri ile Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı ekiplerinin yoğun bir çalışma sürdürdüğünü anlatan Mutlu, yolun 37'nci kilometresine kadar tamamlandığını söyledi.

Ekiplerin cumartesi ve pazar demeden yolu tamamlayabilmek gayret gösterdiğini anlatan Mutlu, "Silvan - Diyarbakır arası duble yolu önemli bir kısmını bitirdik. Bu yıl kış gelmeden yolu trafiğe açıp, sürücülerimizin yola güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlayacağız." diye konuştu. kullan

Silvan'da kısa süre sonra açılacak Malabadi İçme Suyu Fabrikası'nı da gezen Mutlu, fabrikanın ilçeye önemli bir ekonomik girdi sağlayacağını kaydetti.

kullan Merkeze bağlı Esentepe, Güleçoba, Cumhuriyet ve Kuyusırtı köylerinde devam eden yol çalışmalarını da yerinde inceleyen Mutlu, buradaki vatandaşlarla köy kahvelerinde bir sohbet etti. Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Mutlu, daha sonra 2007 yılında yol genişletme ve yükseltme çalışmalarının başladığı Cumhuriyet köyüne geçti.

 

Mutlu, 22 kilometrelik asfaltın yapılacağı köyde vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.