1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Mutlu Tesisler için çok sert konuştu
Vali Mutlu Tesisler için çok sert konuştu

Vali Mutlu Tesisler için çok sert konuştu

Kurumlara gerekli şeyleri söyledik. Onlardan cevap bekliyoruz. Ben, herkesin renginin çok açık, çok net koyacağı pozisyonlara karşı beklenti içerisindeyim". dedi.

A+A-

Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu Diyarbakır'da Söz Tv'de Haber Müdürü Sait Bayram'ın hazırlayıp sunduğu programa katıldı. Programda Bayram'ın sorularını yanıtlayan Vali Mutlu kamuoyunda konuşulan bir çok konuya açıklık getirdi.

 

Uzun süredir gündemde olan Diyarbakırspor'un Kayapınar'daki tesis,stat ve kalıcı gelir kaynaklarına ilişkin projesi için açıklamalarda bulunan Vali Mutlu, bu konuda çalışmaların sürdüğünü ancak herkesin bu konuda üzerine düşeni yaparak çalışmaların hızlandırılması konusunda çaba içerisinde olması gerektiğini söyledi.

 

Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kayapınar'da yapılacak Diyarbakırspor tesisleri için çok sert konuştu "Bir çalışma yürütülüyor. Birkaç toplantı yaptık. Somut şeyleri severim. Yapacağız., edeceğiz. cek cakları kullanılmasını istemiyorum.  O zaman işler daha iyi yürür. Kurumlara gerekli şeyleri söyledik. Onlardan cevap bekliyoruz. Ben, herkesin renginin çok açık, çok net koyacağı pozisyonlara karşı beklenti içerisindeyim". dedi.

 

 

"AMATÖR SPORU DESTEKLİYORUZ"

 Vali Hüseyin Avni Mutlu, sporda başarı isteniyorsa, geçmişte olduğu gibi bugünde amatöre spora destek olunması gerektiğini fakat maalesef bu konuda amatör sporlara yeterli destek sağlanamadığı belirten Vali Mut altını çizdi, Mutlu "Amatör spor çok önemlidir. Spor ne için yapılır, sağlık için yapılır. Elbette sporun içinde yarış ve rekabet vardır. Ama önemli olan sporu sağlık için yapmaktır. Bunun için  bizim amatör sporu desteklememiz  gerekiyor.  Amatör spor, sporun ruhudur. Profesyoneliğe  geçişte, başarıda aslında amatörlüğün yoğunlaşması ile amatör sporda yetiştirilen kadrolarla mümkün olur. Yani profesyonel ligde başarı olmak istiyorsanız  amatör camiasının güçlü olması lazım. Ama maalesef bu şehrin geçmişinde de profesyonelliğe hep ağırlık verilmiş, amatör ve alt yapı ihmal edilmiş. Bu büyük bir kayıp,1930'lu yılarda amatör kulüpler varmış. Diyarbakırspor 1968 yılında 3 amatör takımın birleşmesi ile kurulmuş. O günlerden bugüne kadar amatör sporu teşvik etseydik, yüzlerce kulüp olurdu. 100 milyarlık bir malzeme yardımı yaptık. Kulüplere destek verdik. 2009 yılında yine Özel idare bütçesinden destek vereceğiz".

"DİYARBAKIRSPOR ALT YAPISINI KURMALI"

"Diyarbakırspor,  bu hafta  zevkli bir müsabaka sonucu Malatyaspor'u yendi. Seyircimiz takımının yanında,  Çok kaliteli bir seyircimiz var. Parasal problemler zor. Mali kriz var. Sürekli başkalarından yardımlarla yapılıyor. Bu işin sonu yok. Geleceğinize yatırım yapmalısınız. Yatırım yapabilmek içiin tesisleşme önemli bir konudur. Yönetim mantığınızı amatöre çevireceksiniz. Diyarbakırlı çocuklara önem vereceksiniz. Devşirme mantığından kurtulmalısınız. Dışarıdan futbolcu almak suretiyle bu işi taşıyamazsınız. Siz kendi alt yapınızı güclendireceksiniz. Trabzonspor, bu konuda çok tecrübeli. Kendi alt yapısına önem vermeyen kulüplerin uzun vadeli başarılar elde etmesi mümkün değildir.

Öncelikle gençlik alt yapısına değer vereceksiniz. İkincisi tesisleşme..

Bu konu üzerinde duruyoruz. Sayın başbakanımız da bu konuya önem veriyor. Bu konuda projelere destek veriyoruz. Koordinasyona önem veriyoruz.

İmar meselesi..Bir çalışma yürütülüyor. Birkaç toplantı yaptık. Somut şeyleri severim. Yapacağıçz., edeceğiz. cek cakları kullanılmasını istemiyorum.  O zaman işler daha iyi yürür. Kurumlara gerekli şeyleri söyledik. Onlardan cevap bekliyoruz. Ben, herkesin renginin çok açık, çok net koyacağı pozisyonlara karşı beklenti içerisindeyim".