1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç'tan, Kışanak ve Anlı'ya ziyaret
Vali Kıraç'tan, Kışanak ve Anlı'ya ziyaret

Vali Kıraç'tan, Kışanak ve Anlı'ya ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

A+A-

Vali Kıraç ve İl Emniyet Müdürü Böğürcü, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eşbaşkanı Fırat Anlı'yı ziyaret ederek bir görüştü.

Belediye başkanlarına ve encümenlere tebriklerini ileten Kıraç, belediyeye hayırlı olsun temennisinde bulunmak için geldiklerini söyledi.

Kıraç, 12 bin yıllık tarihi bulunan Diyarbakır'ın, 5 bin yıllık surlarla çevrili huzur dolu bir şehir olduğunu belirtti.

"Bu şehrin başta kültür varlıkları olmak üzere doğa yapısını koruyup geliştirerek bundan sonraki nesillere bırakmak için Büyükşehir Belediyesi ile müşterek hareket etmek durumundayız" diyen Kıraç, merkez ve ilçelerdeki belediyeler ile kamu kuruluşlarının ortak hareket edeceğini bildirdi.

Kıraç, her zaman Diyarbakır'a daha güzel hizmet vermenin arayışı içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi.

Kışanak ise önemli bir kentte olduklarını anlatarak, zor görevlerin sorumluluğunu üstlenmiş kişiler olarak kenti birlikte idare edeceklerini bildirdi.

Siyasetin nezaketi içerisinde halkın çıkarları doğrultusunda birlikte çalışma yürüteceklerine inandığını dile getiren Kışanak, "Diyarbakır hepimiz için son derece önemli ve güçlü potansiyeli olan bir kent. Eğer gerekli katkıyı ve hizmeti yaparsak, Diyarbakır şaha kalkabilecek bir kent olur" diye konuştu.

Ziyarette, Kışanak ve Anlı, Vali Kıraç'a plaket verdi. Daha sonra görüşme basına kapalı devam etti.

Muhabir: Ömer Yasin Ergin, Nurten Aslan
Yayınlayan: Erdem Gültekin

HABERE YORUM KAT