1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vali Kıraç'tan Dr.Yakut'a anlamlı ödül
Vali Kıraç'tan Dr.Yakut'a anlamlı ödül

Vali Kıraç'tan Dr.Yakut'a anlamlı ödül

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç veda ziyaretlerine devam ediyor.

A+A-
CELAL GÜNEY / ÖZEL HABER
 
Vali Kıraç, dün de Diyarbakırspor'u 2009 yılında son kez gördüğü süper lige çıkaran ve taraftarlar arasında efsaneleşen Dr.Abdurahman Yakut'u ziyaret ederek teşekkür belgesi verdi.
 
VALİ KIRAÇ'TAN YAKUT'A TEŞEKKÜR BERATI
 
Vali Kıraç'ın elinden teşekkür belgesini alan Dr.Yakut, bunun kendisi için çok anlamlı ve gurur verici olduğunu belirterek bu anı hayatı boyunca unutamayacağını söyledi. Yakut: "Sayın Valimiz bugüne kadar bu kente atanmış valiler arasında kendisini halka bu kadar yakın ve halk arasında bu kadar sevileneni ben şahsım olarak görmedim. Onun gibi bir değeri kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Çok kısa dahi olsa buradaki hizmetleri ve bölge insanına karşı sıcaklığını bu kent asla unutmayacaktır.
 
2014-09-19_215938.jpg
 
"HAYATIMIN EN ANLAMLI ÖDÜLÜ"
 
Bana sunduğu Teşekkür Belgesinin anlamını ve değerini tarif edemiyorum. Bu benim hayatım boyunca aldığım en özel ve en değerli bir gurur tablosudur. Sayın Valimize şahsım ve kentimiz adına çok teşekkür ediyorum. Diyarbakır halkı onu asla unutmayacaktır.. Gerek devlet büyükleri gerekse sivil toplum örgütleri tarafından takdir edilmek, verilen bu onur belgeleri sorumluluk bilincimi daha da artırmaktadır. Her zaman Diyarbakır halkına, bu kente ve burada yaşayan kardeşlerimin emrinde ve hizmetinde olmaya devam edeceğim. Çünkü bu kadim halk ve bu kadim şehir, 33 medeniyete ev sahipliği yapmış din dil, ırk ayrımı gözetmeksizin asırlarca birada yaşamış dünya üzerinde ender bir kenttir. Bu güzel coğrafya, Türkiye mozağinin güzel örneklerinden biridir. Diyarbakır'a hizmet bir ibadettir, bundan bize de nasip olmuşsa ne mutlu bizlere, önemli olan bu güzellikleri sonraki nesillere ulaştırabilmektir. Hayatım boyunca, bunu şiar edinmiş bu kentin bir bireyi olmaktan gurur duyuyorum "
 
BİR ÖDÜLDE GÜNEYDOĞU GAZETECİLER CEMİYETİNDEN
Öte yandan, Dr.Abdurrahman Yakut'a bir plakette Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinden geldi. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyetinin 29. yılı kutlamaları kapsamında Yakut'a katkılarından dolayı plaket verildi. 
 
untitled-1-002.jpg

HABERE YORUM KAT