1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç'ın Ramazan ayı mesajı
Vali Kıraç'ın Ramazan ayı mesajı

Vali Kıraç'ın Ramazan ayı mesajı

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç Ramazan Ayı mesajı yayınladı.

A+A-

Mübarek Ramazan Ayının başta Diyarbakırlı hemşehrilerime olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kur'an, oruç, iyilik ve güzellik ayı olan bir Ramazan'ı daha milletçe idrak etmekteyiz.

Bu mübarek ayda, Allah'ın rahmet ve bağış kapıları sonuna kadar açılır, manevi duygular doruk noktaya çıkar, dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağları kuvvetlenerek, birlik ve beraberliğimiz daha da güçlenir.

Ramazan ayı oruç, ibadet ve sabır ayıdır. İnsanları sevgiye, barışa, kardeşliğe ve hoşgörüye yönlendiren bu günlerde, umudumuzu, kararlılığımızı ve güvenimizi hiçbir zaman yitirmemeliyiz. Aynı sofranın etrafında oturduğumuz bu kutsal ayda paylaşmanın, hoşgörünün, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşarız. Bu günlerimizin hep beraber güzellikler ve beraberlikler içinde her daim yaşanmasını dilerim.

Bu düşüncelerle Ramazan ayının ülkemiz, milletimiz, tüm İslam Âlemi, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, rahmetiyle, bereketiyle mağfiretiyle evlerimizi, hanelerimizi ve gönüllerimizi kuşatmasını Yüce Allah'tan diliyorum.

Mustafa Cahit KIRAÇ

Diyarbakır Valisi

HABERE YORUM KAT