1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Vali Kıraç'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Vali Kıraç'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

A+A-

Vali Kıraç, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferinin 91. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirtti.

Tarihin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos zaferi ile aziz milletin egemenliğini kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırdığını kaydeden Kıraç, mesajında şunlara yer verdi:

"Bu zafer; vatanımızı parçalamaya çalışan emperyalizme karşı milletimizin ebedi bekasının en önemli göstergesidir. Bu zafer, yoksulluğa, haksızlığa ve tüm olumsuz şartlara rağmen işgale baş eğmeyen Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki milletimizin zaferidir. Yüce milletimiz, emsalsiz kurtuluş mücadelesi sonucunda kazandığı zaferle varlığının yok edilemeyeceğini tüm dünyaya açıkça ilan etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, kanıyla ve de canıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi  bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum."

 
Mustafa Cahit KIRAÇ

Diyarbakır Valisi

HABERE YORUM KAT