1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç yaralıları ziyaret etti
Vali Kıraç yaralıları ziyaret etti

Vali Kıraç yaralıları ziyaret etti

DİYARBAKIR- Diyarbakır-Bingöl karayolunda LPG yüklü tankerin devrilmesiyle meydan gelen kazada yaralananları hastanede ziyaret eden Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, kazada 1 kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, 67 kişinin de yaralandığını açı

A+A-

Dün gece saatlerinde Diyarbakır-Bingöl karayolunda LPG yüklü tankerin devrilmesi sonucu meydana gelen kazayla ilgili değerlendirmede bulunan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, kazada 1 kişini öldüğünü ve 67 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Beraberindeki Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ve İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Ceyhun Keleş ile birlikte gitti Diyarbakır Selahattin-i Eyyübi Hastanesi'nde tedavi altındaki 5 hastayı ziyaret eden Vali Kıraç, hastalarla bir süre görüşerek geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Hastane çıkışında gazetecilerin kaza ile ilgili sorularını yanıtlayan Vali Kıraç, kazanın çok üzücü bir boyutta olduğunu ifade ederek, yaralılara Allah'tan şifa diledi.

Şuana kadar yapılan yoğun müdahaleler sonucunda bir kişinin hayatının kaybettiğini ve 67 kişinin de yaralandığını anlatan Vali Kıraç, kazanın meydana gelmesinin ardından Sağlık Bakanlığı'ndan talep edilen uçak ve helikopter ambulanslarla 28 yaralanın Erzurum, Elazığ, Gaziantep ve Adana'ya sevk edildiğini söyledi. Vali Kıraç, kaza ilgili oluşan kriz masası çalışmalarını sürdüğünü kaydetti.


(ÜN-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT