1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç tarihi mekânları denetledi
Vali Kıraç tarihi mekânları denetledi

Vali Kıraç tarihi mekânları denetledi

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, tarihi mekânları yerinde inceleyerek mekanlar hakkında bilgi yetkililerden bilgi aldı.

A+A-

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç beraberindeki Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran ve İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Tevfik Arıtürk ile kentteki tarihi mekanlarda incelemelerde bulundu.

İlk olarak Çifte Han'da incelemelerde bulunan Vali Kıraç buradaki işletmecilerden tarihi mekân hakkında çeşitli bilgiler aldı ve işletmecilere de tarihi mekanda yapılması düşünülen restorasyon çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Daha sonra Paşa Hamamına geçen Vali Kıraç, buradaki esnaflarla bir süre sohbet ederek esnafın sıkıntılarını dinledi.

Esnafın sıkıntılarının giderileceğini söyleyen Vali Kıraç, Paşa Hamamı hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra Parlı Safa Camiinde incelemelerde bulunmak üzere tarihi mekandan ayrıldı. Tarihi camiyi gezen Vali Kıraç buradaki eksikler hakkında yetkililerden bilgi alarak bu eksikliklerin giderilmesi yönünde çalışmaların başlatılmasını söyledi. Tarihi camiden ayrılarak Cemil Paşa Konağına geçen Vali Kıraç buradaki çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Kıraç buradaki esnafla bir süre sohbet ettikten sonra alandaki çocuklarla fotoğraf çektirerek tarihi mekandan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT