1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç: Şanlıurfa caddesi yol çalışması hafta içinde bitecek
Vali Kıraç: Şanlıurfa caddesi yol çalışması hafta içinde bitecek

Vali Kıraç: Şanlıurfa caddesi yol çalışması hafta içinde bitecek

Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, Şanlıurfa Caddesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi mevkiinde devam eden yol çalışmasının hafta içinde tamamlanacağını söyledi.

A+A-

Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, Şanlıurfa Caddesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi mevkiinde devam eden yol çalışmasının hafta içinde tamamlanacağını söyledi. Kıraç, köprü çalışmasının perşembe gününe kadar devam edeceğini dile getirdi.

Diyarbakır'da Şanlıurfa Caddesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi mevkiinde devam eden yol çalışmaları nedeniyle trafik tek şeritten verilmek zorunda kalındı. Söz konusu cadde de geçtiğimiz günlerde üst üste meydana gelen kazalar sonrasında Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç olaya el attı. Yol çalışmasının hızla tamamlanması talimatını veren Kıraç, Doğum Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi mevkiinde devam eden yol çalışmalarını inceledi. Yarın akşam yol çalışmasının büyük ölçüde tamamlanacağını ifade eden Vali Kıraç, yapılmakta olan üst geçidinde Perşembe günü hizmete açılacağını dile getirdi. Hastane girişinin de ıslah edileceğini ifade eden Kıraç, "Hastane girişi trafiğe uygun hale getirecek." dedi.

Diyarbakır genelinde 12 kavşak çalışmasının sürdüğünü kaydeden Kıraç, çalışmaların yıl sonuna kadar biterek hizmete gireceğini ifade etti. Kıraç, "Şehrin bütün artelleri girişi çıkışı dünya standartlarına uygun büyükşehir hizmeti olacak. 12 kavşağın tümünün 2013 yılı sonu itibariyle bitecek. Bunların toplam uzunluğu 14 kilometreyi geçecektir. 120 milyon lira kadar bir kaynak Diyarbakır'ın alt yapısı için kullanılmış olacak. Takip ediyoruz. Buradaki sorun bu hafta içinde çözülmüş olacak." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT