1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç okulları denetledi
Vali Kıraç okulları denetledi

Vali Kıraç okulları denetledi

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, kentte yapımına başlanacak olan ve yapımı devam eden eğitim kurumlarının inşaatlarını yerinde denetledi.

A+A-

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır'da yapımına başlanacak olan ve yapımı devam eden eğitim kurumlarının inşaatlarını yerinde denetledi.Vali Kıraç ilk olarak Kayapınar İlçesi Merkez mahalle'de inşasına başlanacak olan anaokulu ve ilkokulu inşaat alanlarını gezdi.

Toplam 8 derslik anaokulu ve 32 derslik ilkokul olarak inşasına başlanacak olan proje hakkında yerinde incelemeler de bulunan Vali Kıraç yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Kayapınar İlçesinde yapımı devam etmekte olan 40 derslikli Endüstri Meslek Lisesi'ni gezen Vali Kıraç yetkililerle proje hakkında görüştükten sonra diğer okul inşaat alanlarıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere alandan ayrıldı.

Kayapınar İlçesinde Milli Piyango Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin devam eden okul inşaatını gezen Vali Kıraç buradaki inşaat hakkında yetkililerden bilgi aldı. 24 derslik,200 kişilik öğrenci pansiyonu,1 spor salonu ve 4 eğitim atölyesi olarak yapımı devam eden okul inşaat hızlı bir şekilde devam ediyor. TOKİ tarafından yine Kayapınar ilçesinde yapımı büyük oranda biten 32 derslik ve 16 derslik 2 ayrı okulu da yerinde inceleyen Vali Kıraç bu okullar hakkında eksikliklerin giderilmesi konusunda yetkililerle bir süre görüştü.

Vali Kıraç son olarak Yenişehir İlçesinde 8 derslikli anaokulu yapılacak şekilde planlanan alanı gezdi buradaki yetkililerle görüşen Vali Kıraç daha sonra alandan ayrıldı. 

HABERE YORUM KAT