1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç il genel meclis üyeleriyle iftarda buluştu
Vali Kıraç il genel meclis üyeleriyle iftarda buluştu

Vali Kıraç il genel meclis üyeleriyle iftarda buluştu

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç İl Genel Meclis üyeleriyle iftar programında bir araya geldi.

A+A-

Diyarbakır'da bir restoranda  düzenlenen iftar programına katılan Vali Kıraç iftar sonrasında yaptığı konuşmasında, komşuluk hukukunda insan unsurunun çok önemli olduğunu söyledi.

İslam dininin memnuniyet esası üzerine kurulduğunu vurgulayan Kıraç şöyle konuştu:

"Bizim inancımız insana çok önem vermiştir. İyi salih bir insan olabilmek için akrabalarımız, arkadaşlarımız bizden memnun olmalıdır. Dolayısıyla bu güzelliklerin ortaya çıkmasına vesile olan Ramazan ayındayız.  Bu ay münasebetiyle yapmış olduğunuz ibadetlerin tutmuş olduğunuz orucun Allah tarafından kabul edilmesi temenisinde bulunuyorum.  Bayramda daha önce kırgın bıraktığımız insanların kırgınlıklarını almamız gerekir. Bizim inancımız küslüğü ve dargınlığı kabul etmiyor. İnancımız insanlara barış kardeşlik içinde bakmamızı gerektiriyor. Dolayısıyla bu Bayram vesilesiyle insanların birbirileriyle daha fazla görüşerek birbirimizin hatırını sorması gerekiyor. İnsanlar yeri geldiğinde sinirli olduğu zamanlarda yakın çevresindeki insanları kırmış olabilir. İşte bu  durumları telafi etmek için bayramlar var. Diyarbakır'daki birlik ve beraberliğimizin sağlanması için Ramazan Bayramı'nın vesile olmasını temenni ediyorum."

Kıraç bu yıl valilik olarak Karayolları Genel Müdürlüğü bahçesinde düzenlenecek Bayram programına tüm halkı davet ettiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT