1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç DİSİAD'ı ziyaret etti
Vali Kıraç DİSİAD'ı ziyaret etti

Vali Kıraç DİSİAD'ı ziyaret etti

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Diyarbakır Sanayici ve İş Adamlar Derneği (DİSİAD)'a ziyarette bulundu.

A+A-
Diyarbakır Sanayici ve İş Adamlar Derneği ( DİSİAD) Başkanı Burç Baysal ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Vali Mustafa Cahit Kıraç, Suriye'de, Irak'ta ve Ortadoğu'da yaşanan insanlık dramı karşısında insani bir çaba ve destek içinde olduklarını söyledi.
 
DİSİAD Başkanı Burç Baysal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali Kıraç'a Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran da eşlik etti. Vali Mustafa Cahit Kıraç, DİSİAD üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdi. Gerçekleşen görüşmede bir açıklama yapan Vali Kıraç, Türkiye Cumhuriyeti olarak Suriye'de, Irak'ta ve Ortadoğu'da yaşanan insanlık dramı karşısında insani bir çaba ve destek içinde olduklarını söyledi.
 
Yaşanan vahşeti kınayan Vali Kıraç, "Suriye'den ve Irak'tan gelen savaş mağduru insanlar var ve ilimize de göç eden bu insanlar için bir ekip oluşturulduğunu, mağdur kardeşlerimizin kaldıkları yerleri ve burada sıkıntılarının giderilmesi için gereken tedbirleri özellikle sağlık ihtiyaçlarının karşılanması noktasında belli tespitler yapmaya çalışıyoruz. Savaş mağduru, ülkelerinde eziyet gören bu insanlar; ülkelerini, topraklarını terk ederek ölümle kucak kucağa çoluk-çocuklarıyla bir kaçış yaşamaktalar. Biz Türkiye olarak hiçbir zaman kapımızı bu insanların yüzüne kapatmadık. Şuanda da kapatmıyoruz" dedi. Toplantının ardından Vali Kıraç DİSİAD'dan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT