1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy’dan yaşlılar günü mesajı
Vali Aksoy’dan yaşlılar günü mesajı

Vali Aksoy’dan yaşlılar günü mesajı

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Onlar örfümüz, âdetimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir” dedi.

A+A-

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 
“Yaşlılık Hayatın en özel dönemidir”


Mesajında, her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılığın, hayatın çok özel bir dönemi olduğunu anlatan Hüseyin Aksoy, “Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz, örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlar örfümüz, âdetimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir” dedi.
 
“Yaşlılarımıza değer vermek milletimizin en önemli töresi”


Milli değerler ve kültürün taşıyıcısı olan yaşlılara hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermenin toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamanın, kişi, kurum ve devlet olarak öncelikli görevleri olduğunu kaydeden Vali Aksoy, “Yaşlılarımıza değer vermek milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir. Bu duygularla tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımla ellerinden öpüyorum” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler