1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy'dan vakıflar haftası mesajı
Vali Aksoy'dan vakıflar haftası mesajı

Vali Aksoy'dan vakıflar haftası mesajı

Vakıf; hukuka uygun, belirli, anlaşılabilir ve sürekli olmak koşulu ile kişinin belirli bir hizmetin yerine getirilmesi ya da başkalarının yararlanması için malını, parasını ya da mülkünü bağışlamak suretiyle oluşturduğu kuruluştur.

A+A-
Gönüllülük anlayışına dayanan vakıflar, toplumda sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu güçlendirmesinin yanında vatandaşlarımızın sosyal ve ekonomik alandaki sorunlarının çözümünde toplumsal dayanışmayı harekete geçirerek bir bakıma yararlı bir kamu hizmeti görevi görmektedir.
 
         
Vakıflar, milletimizin duyarlılığının en büyük göstergesidir. Geçmişten gelen vakıf geleneğinin yaşatılması, tarihimize ve geleneklerimize duyduğumuz sorumluluğun yerine getirilmesi bakımından önem taşımaktadır. Bizler vakıf medeniyetinin mirasçılarıyız. Yaşayan bir medeniyet olan vakıflarımız, aynı zamanda dün ile bugün, bugün ile gelecek arasında bir köprü vazifesi görmektedir.
 
       
Kültürümüzde önemli bir yeri bulunan vakıf kurumlarının, kültür ve medeniyetimizin gelişmesinde,  ülkemizin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak, gelecek kuşaklara aktarılması gibi önemli bir görevi de vardır.
 
       
Vakıf kurumunun yaşatılarak geleceğe taşınması yönünde Vakıf Haftası etkinliklerinin önemli bir işlevi olduğuna inanıyor ve geçmişte kurdukları vakıflarla insanlığa hizmet edenleri rahmetle anarken, bir yandan da hayır işlerinde çalışmayı insana ve insanlığa destek olmayı varlık sebebi sayanlara da şükranlarımı sunarak Vakıflar Haftasını kutluyorum.
 
(Diyarinsesi.org DV)
  

HABERE YORUM KAT