1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy’dan taziye ziyareti
Vali Aksoy’dan taziye ziyareti

Vali Aksoy’dan taziye ziyareti

Diyarbakır Valisi Aksoy, Çınar ilçesinde düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden vatandaşlardan İbrahim Turan'ın ailesine taziyede bulundu.

A+A-

Burada konuşan Vali Aksoy, “PKK, güvenlik birimlerimizi de halkımızı da rahatsız ediyor. Temel amaç pkk'nın sona ermesidir, halkın huzur ve güveninin sağlanmasıdır” dedi.

 

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Çınar ilçesinde düzenlenen silahlı saldırıda yaranan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren İbrahim Turan'ın yakınlarına başsağlığı diledi.

Vali Aksoy’a, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı Çınar da eşlik etti. Aksoy, Turan ailesinin acısını paylaşmak için ilçeye geldiklerini ifade ederek, halkın huzur ve güvenliğinin en öncelikli konuları olduğunu söyledi.

 

“PKK, güvenlik birimlerimizi de halkımızı da rahatsız ediyor. Temel amaç pkk'nın sona ermesidir, halkın huzur ve güveninin sağlanmasıdır” diyen Aksoy, bu amaçla tüm güvenlik birimlerinin her türlü gayreti gösterdiğini kaydetti.

Gazi Mahallesi'ndeki bir çay ocağının önünde oturan sivil polis Mehmet Uyar'a yönelik uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda yaralanan vatandaşlardan İbrahim Turan, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmişti.

 

Saldırıda, polis memuru Mehmet Uyar ile Osman Çaran adlı vatandaş da yaralanmıştı. Çınar Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen Mehmet Uyar ve Çaran da hayatını kaybetmişti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler