1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy'dan Sur esnafına ziyaret
Vali Aksoy'dan Sur esnafına ziyaret

Vali Aksoy'dan Sur esnafına ziyaret

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Sur İlçe esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Ziyarette Vali Aksoy’a Sur Kaymakamı Memduh Tura ve İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan'da eşlik etti.

A+A-

Ziyaret sırasında esnafla yakından ilgilenen Vali Aksoy esnaf’a sıkıntılarının giderilmesi konusunda yardımcı olunacağını söyledi. Ziyarette bir kahvehaneye davet edilen Vali Aksoy ve beraberindekiler burada çay içerek vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Ayrıca Sur İlçesinde yer alan güvenlik noktalarındaki polisleri de ziyaret eden Vali Aksoy buradaki polislere görevlerinde başarılar diledi.

dsc_7220.jpg
 
“Amacımız Diyarbakır’ı Normal Yaşamına Döndürmek Ve Sorunları Ortadan Kaldırmak”

dsc_7230.jpg
 
Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Aksoy şunları söyledi: “Halkımız, huzur ve güven ortamının oluşmasından memnuniyet duymuştur. Bugün biz de esnafımıza başarılar ve hayırlı işler dilemek için ziyarette bulunduk. Vatandaşlarımızın memnuniyetlerini daha iyi noktalara taşımak üzere ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz.

dsc_7244.jpg

Onlardan gelen talepleri alıp imkânlar ölçüsünde bunları nasıl karşılayabiliriz, neler yapabiliriz, bunu ortaya koyma adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Diyarbakır Sur içi ticaretin kalbinin attığı yer. Buranın iyi bir noktaya gelebilmesi için esnaf ve STK’lar ile birlikte bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Amacımız Diyarbakır’ı normal yaşamına döndürmek ve sorunları ortadan kaldırmak.

dsc_7254.jpg

Esnafımız da bu yapılan çalışmalardan dolayı güvenlik birimlerimize teşekkürlerini iletiyor. Diyarbakır’ın huzuru ve güvenliği için arkadaşlarımız büyük bir gayret içinde çalışıyor. Temennimiz tekrar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan Diyarbakır’ın ticaretinin rutin bir şekilde devam etmesini sağlamaktır”

dsc_7266.jpg
 
“Hiç Kimseyi Açıkta Ve Dışarıda Bırakmıyoruz”

 
“Özellikle Sur’dan taşınmak zorunda kalan vatandaşların barınma ihtiyaçlarını ve temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere, onlara Aralık, Ocak Şubat ve Mart aylarında yaklaşık olarak 14 milyon lira nakdi yardım yaptık. Kalacak hiçbir yeri olmayan vatandaşlarımız varsa bu vatandaşları da otellerde misafir ediyoruz, hiç kimseyi açıkta ve dışarıda bırakmıyoruz.

dsc_7274.jpg

Basit usulde vergi mükellefi olan yaklaşık bin 300 civarındaki esnafımıza da 4 milyon TL civarında bir nakdi yardım yapıldı, amaç burada sorunları en asgariye indirmek,  esnafımızın vatandaşımızın bu süreci daha az sıkıntıyla geçiştirmesini sağlamaktır”
 

dsc_7284.jpg


“Kamulaştırmaya Buradaki Esnafımızla, Vatandaşlarımızla Görüşülerek Karar Verilecek”
 
“Bakanlar Kurulu Kararı acele kamulaştırma yetkisi veriyor, bu hepsinin kamulaştırılacağı anlamına gelmiyor. Sur’u daha iyi bir noktaya taşıya bilme adına alınmış bir yetkidir. Bu yapılacak olan çalışmalar buradaki esnafımızla da vatandaşlarımızla da görüşülerek bir karar verilecek” dedi.

dsc_7349.jpg
 
Vali Aksoy ve beraberindekiler Sur İlçesindeki esnaf ziyaretinin ardından İç Kale Müze Kompleksine geçerek burada bir takım incelemelerde bulundu.
 
İncelemelerin ardından Vali Aksoy ve beraberindekiler İç Kale’den ayrıldı.

dsc_7437.jpgdsc_7495.jpgdsc_7556.jpgdsc_7568.jpg

dsc_7575.jpgdsc_7597.jpgdsc_7640.jpgdsc_7643.jpg
 

HABERE YORUM KAT