1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy’dan Öğretmenler Günü mesajı
Vali Aksoy’dan Öğretmenler Günü mesajı

Vali Aksoy’dan Öğretmenler Günü mesajı

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

A+A-

Vali Aksoy mesajında, “Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren muasır medeniyetler seviyesine çıkarılması yolunda atılan her adımda kuşkusuz ki siz sevgili öğretmenlerimizin katkısı yadsınamayacak bir gerçektir.

 

Huzurlu bir toplumda yaşayabilmek, toplumsal düzeni koruyabilmek ve toplumun refahını en üst seviyelere çıkartabilmek için gerekli olan unsurların başında hiç şüphesiz eğitim gelir” dedi.
 
Dünyanın en kutsal mesleklerinden
 
“Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan kutsal bir meslektir. Öğretmenlerimiz, hayatı bize öğreten, bizi hayata hazırlayan en değerli rehberlerimizdir” diyen Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
“Cumhuriyetimizin geleceğini emanet ettiğimiz yeni nesillerimizi, aklın ve bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek, bizim için hayati önem taşımaktadır.

 

Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmeleridir.

 

Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, cefakârlık isteyen saygın mesleklerin başındadır. Her iklimde, her coğrafyada ve tüm şartlar altında bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde, çok önemli bir role sahip olmuştur.

 

Dolayısıyla öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.
 
Her türlü takdire layıktır
 
Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan kutsal bir meslektir. Öğretmenlerimiz, hayatı bize öğreten, bizi hayata hazırlayan en değerli rehberlerimizdir.

 

‘Geleceğe yapılan en iyi yatırım insana yapılan yatırımdır’ olgusundan hareketle, öğretmenlerimizin sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilen, geleceğe güvenle bakan, iyi, ahlâklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, hayatı seven iyi nesiller yetiştirmede ortaya koydukları çaba, her türlü takdire layıktır.

 

Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş, demokratik, ulusal değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde gösterdiğiniz özveri ve emeğe teşekkür ediyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, bu kutsal mesleği seçen öğretmenlerimiz ile emekli olmuş öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler