1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy'dan ilçe ziyaretleri
Vali Aksoy'dan ilçe ziyaretleri

Vali Aksoy'dan ilçe ziyaretleri

Eğil ve Dicle İlçelerini ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulunan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Dicle Kral Kızı Barajı'na giderek buradaki çalışmaları yerinde inceledi.

A+A-
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Eğil ve Dicle İlçe'lerini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. Eğil ziyaretine Vali Hüseyin Aksoy'un yanı sıra 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü katıldı.
 
Vali Aksoy'u ve beraberindekileri Kaymakam Sinan Aslan, İlçe Jandarma Komutanı Jn. Yzb. Mehmet Derin, İlçe Emniyet Amiri Kahraman Özkeskin karşıladı. Karşılama sonrası Vali Aksoy ve beraberindekiler Eğil Kaymakamlığı'na geçti. Kaymakamlık makamında Vali Aksoy'a, Kaymakam Aslan ve kurum amirleri tarafından sunulan brifingden sonra Vali Aksoy ve beraberindekiler İlçe Emniyet Amirliği'ni ziyaret etti.
 
Vali Aksoy ve beraberindekiler kurum ziyaretlerinin ardından ilçe meydanındaki esnafı ziyaret edip, kahvehanede vatandaşlar ile bir süre sohbet etti. Vatandaşların sıcak ilgi gösterdiği sohbetin ardından Vali Aksoy ve beraberindekiler Eğil'de medfun bulunan Hz. Elyasa ve Hz. Zülküf'ün kabirlerini ziyaret etti. Ziyaretin ardından Vali Aksoy ve beraberindekiler ilçeden ayrıldı.
 
Dicle ziyareti
 
Ayrıca İl Valisi Hüseyin Aksoy, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Dicle İlçesini ziyaret etti. Ziyarete, Vali Hüseyin Aksoy'un yanı sıra 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Necdet Güngör, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü katıldı.
 
İnşaatlarda incelemelerde bulundu
 
Vali Aksoy'u ve beraberindekileri Kaymakam Remzi Kattaş, Dicle Belediye Başkanı Abdulsamed Bilgin, İlçe Jandarma Komutanı Jn. Yzb. Nuri Dilek, İlçe Emniyet Amiri Fatih Irmak karşıladı. Karşılama sonrası Vali Aksoy ve beraberindekiler Dicle Kaymakamlığı'na geçti. Kaymakamlık makamında sunulan brifingin ardından Vali Aksoy ve beraberindekiler İlçe Adliyesini ziyaret edip İlçe Cumhuriyet Savcısı Funda Ergişi ile bir süre görüştü.
 
Daha sonra ilçede yapımı devam eden spor salonu ve anaokulu inşaatlarında incelemelerde bulunuldu. İncelemelerin ardından Dicle Belediyesi'ne geçildi. Burada Belediye Başkanı Abdulsamed Bilgin tarafından karşılanan Vali Aksoy ve beraberindekiler, Belediye Başkanlığı makamında bir süre görüştüler.
 
Dicle Kral Kızı Barajı'nı ziyaret etti
 
Belediye ziyaretinin ardından İlçe Emniyet Amirliği'ne ziyarette bulunuldu. Burada İlçe Emniyet Amiri Fatih Irmak tarafından karşılanan Vali Aksoy ve beraberindekiler İlçe Emniyet Müdürlüğü hakkında bilgi aldıktan sonra ayrıldılar. İlçe Emniyet Amirliği ziyaretinin ardından ilçe noterliğine uğrayan Vali Aksoy, buradaki çalışmaları da yerinde inceledi.
 
İncelemelerin ardından Dicle Kral Kızı Barajı'nı ziyaret eden Vali Aksoy ve beraberindekiler buradaki çalışmaları yerinde inceledi. Vali Aksoy ve beraberindekiler, daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığına geçtiler. İlçe Jandarma Komutanı Jn. Yzb. Nuri Dilek tarafından karşılanan Vali Aksoy, burada kısa brifing aldıktan sonra ilçeden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT