1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy'dan 10 Kasım mesajı
Vali Aksoy'dan 10 Kasım mesajı

Vali Aksoy'dan 10 Kasım mesajı

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımlandı.

A+A-
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımlandı.
 
Aksoy, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu, bağımsızlığın mimarı Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 75'inci yılında özlemle, sevgiyle ve saygıyla anıldığı kaydetti. Vali Aksoy mesajında şöyle dedi:
 
"Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 75. yıl dönümünde, özlemle, sevgiyle ve saygıyla anıyoruz.
 
Kurtuluş Savaşı'na liderlik eden Atatürk başarıları, öngörüleri, eserleri ve inkılaplarıyla tarihin akışını değiştiren büyük liderler arasında hak ettiği yeri almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmesi ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.
 
10 Kasım, milletimiz için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Milletimiz hiçbir zaman Atatürk'ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk sonsuza kadar Milletimizin gönlünde yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun".

HABERE YORUM KAT