1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy'a nezaket ziyareti
Vali Aksoy'a nezaket ziyareti

Vali Aksoy'a nezaket ziyareti

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti. Bass, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gülten Kışanak ile Fırat Anlı'ya nezaket ziyaretinde bulundular.

A+A-
Güneydoğu Kadın Girişimciler Konferansı'na katılmak üzere ilk defaya bölgeye gelen  ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass ile ABD Adana Başkonsolosu John Espinoza, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret etti. Büyükelçi Bass ve beraberindeki ABD'nin Adana Konsolosu John L. Espinoza, 2. Konsolos James Michael Saxton Ruiz'i Vali Aksoy karşıladı.
 
Aksoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, elçinin yaptığı temaslar sonucunda Diyarbakır hakkında sağlıklı bir şekilde fikir sahibi olacağını söyledi. Bass ise Diyarbakır'a ilk ziyaretinin olduğunu, bundan sonra da kenti ziyarete geleceğini kaydetti.
 
Turizm konusunda kentte yaşanan gelişmelerin ümit verici olduğunu kaydeden Bass, Diyarbakır'a bütün ülkelerden turist geleceğini ifade etti. Ziyaret basına kapalı devam etti.
Büyükelçisi John Bass ile John Espinoza, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gülten Kışanak ile Fırat Anlı'ya da nezaket ziyaretinde bulundular.
 
Güneydoğu Kadın Girişimciler Konferansı için bölgeye gelen Büyükelçi John Bass, konferansa verdikleri destek için eş başkanlarımıza teşekkür etti.  Bass, konferansın Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'ye olan desteğini Uluslararası Kadınlar Günü'nde göstermeye olanak sağladığını belirerek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutladı. Kışanak ile Anlı ise nezaket ziyaretinden duyduklarını memnuniyeti dile getirdiler.
 
(Özgür Haber)
 

HABERE YORUM KAT