1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy: Vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz
Vali Aksoy: Vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz

Vali Aksoy: Vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz

Hani İlçesinde 11 Nisan Pazartesi gecesi İlçe Jandarma Komutanlığına yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırı sonucu çevredeki binalarda zarar gören vatandaşlara yönelik zarar tespit çalışmaları tamamlandı.

A+A-

Yapılan çalışmalar sonucunda 640 kişiye hasar tespit çalışmaları kapsamında toplam 829 bin 718 TL nakdi ödemede bulunuldu.
 
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, mesai mefhumu gözetmeden yapılan çalışmalar sonucunda, Hani ilçesinde ikamet eden 640 vatandaşa hasar tespit çalışmaları kapsamında toplam 829 bin
718 TL nakdi ödemede bulunulduğunu söyledi.
 
“Devletin Kapısı Her Zaman Açıktır”
 
Hani ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığına yönelik bombalı araçla düzenlenen saldırı sonucunda zarar gören çevre binalarda oturan vatandaşların zararlarının tespiti ve ödeme işlemlerinin yapılabilmesi için hasar tespit çalışmalarına vakit kaybetmeden başlandığını hatırlatan Vali Aksoy şunları söyledi:
 
“Yapılan çalışmalar sonucunda Hani İlçesinde ikamet eden 640 vatandaşımıza hasar tespit çalışmaları kapsamında toplam 829.718.06 TL nakdi ödemede bulunuldu. Ayrıca Bu kapsamda olaylardan zarar gören ve maddi imkanları kısıtlı olan 13 aileye de acil ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla, Hani İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, 7700 TL nakdi yardım yapılmıştır. Daha önce Silvan’da, Çınar’da, Sur’da ve Bağlar’da olduğu gibi, Hani’de de vatandaşlarımızın yanında yer alacağız. Devletimizin kapısı vatandaşlarımıza her zaman açıktır ve açık olmaya devam edecektir”

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT