1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy, Şehit ve Gaziler yemeğinde
Vali Aksoy, Şehit ve Gaziler yemeğinde

Vali Aksoy, Şehit ve Gaziler yemeğinde

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Türk Polis Teşkilatının 170. Kuruluş yılı sebebiyle Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit yakınlarına ve gazilere verilen yemeğe katıldı.

A+A-
Polis evinde verilen yemeğe Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy'un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü ve eşi Hacer Böğürcü, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Cihan Kart, emniyet teşkilatı mensupları, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
 
Burada konuşan Vali Aksoy, “Kurulduğu günden itibaren halkın huzur ve güvenliği, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için yoğun gayret gösteren emniyet teşkilatımız yeri geldi şehit verdi yeri geldi gazi oldu, ama hiçbir noktada görevden kaçmadı. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da emniyet teşkilatının görev ve heyecanının devam edeceğine olan inancım tamdır. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize minnet duygularımı ve şükranlarımı ifade ediyorum, görevde bulunanlara başarılar diliyorum” dedi.
 
Düzenlenen yemekte konuşan İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, polislerin canla başla çalıştığını belirterek şehitlik, gazilik, vatan gibi değerlerin milletin ortak paydası olduğunu söyledi. Kutsal vatan toprağını bizlere emanet eden yüce atalarımızın yolunda o kutsal emaneti dünya durdukça vatan olarak gelecek nesillere aktarmak için canımızı seve seve veririz diyen Böğürcü bu topraklar inanç, sevgi, barış ve huzurun vatanı olmaya devam edecek dedi.
 
Program konuşmaların ardından okunan duanın ardından son buldu.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT