1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy, Polis Bayramı etkinliğe katıldı
Vali Aksoy, Polis Bayramı etkinliğe katıldı

Vali Aksoy, Polis Bayramı etkinliğe katıldı

10 Nisan Polis Bayramı etkinlikleri kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Gençlik Destek Merkezi tarafından kurs gören öğrencilerin ebru ve seramik çalışmaları, Çocuk Şube Müdürlüğü'nün ÇOGEP Umut Yıldızı Projesi kapsamında eğitim gören kursiyerlerin

A+A-
Etkinliğe Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 16. Mekanize Tugay Komutanı Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bölge Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Yalçın Arı, Dicle Üniversitesi Rektörü Ayşegül Jale Saraç, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Kurdele kesiminden sonra konuşan Vali Aksoy, “Emniyet Müdürlüğü huzur ve güvenliğimizi sağlayan en önemli kurumlarımızdan birisi ve en önemlisidir. Özellikle halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasının yanında sosyal barışın gerçekleşmesinde, suçların ortaya çıkmadan önlenmesinde de önemli görevler yürütüyor. Emniyet teşkilatımız bazı sosyal projeler kapsamında çeşitli sivil toplum örgütleriyle işbirliği yaparak birçok proje içerisinde de yer alıyor.
 
Bu anlamda başta Toplum Destekli Polis Birimimiz ve Çocuk Şube Müdürlüğümüz olmak üzere ilgili birimlerin yürüttüğü önemli çalışmalar var. Uyuşturucuya karşı gençlerin bilgilendirilmesi ve uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi adına da yeni oluşturulan Narko Timlerle daha da güçlenen emniyet teşkilatımız önemli çalışmalar ortaya koyuyor. Teşkilatımız halkın huzur ve güvenliğinin yanında vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna da önemli çalışmalar içerisinde bulunuyor. Ben bu anlamlı günde teşkilatı yürekten kutluyorum. Yaşamını kaybeden, şehit olan bütün teşkilat mensuplarına Allah'tan rahmet diliyorum. Emekli olanları saygıyla selamlıyorum. Görevde olanlara da başarılar diliyorum” dedi.
 
Konuşmanın ardından İl genelindeki ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen polis konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sergi gezildi. Buradaki çalışmaları yakından inceleyen ve ilgilenen Vali Aksoy, misafirler ile de bir süre sohbet ettikten sonra sergi alanından ayrıldı.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT