1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy oda başkanlarıyla buluştu
Vali Aksoy oda başkanlarıyla buluştu

Vali Aksoy oda başkanlarıyla buluştu

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği DESOB'u ziyaret etti.

A+A-
Vali Aksoy, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu ve 42 meslek odası başkanından bizzat sorunlarını dinledi.
 
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği DESOB'u ziyaret etti. DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu ve 42 meslek odası başkanı tarafından karşılanan Vali Aksoy, esnafın toplumun en temel direği olduğunu belirterek esnaf ve sanatkârı önemsediğini söyledi.
 
 “Esnafımız toplumumuzun en temel direklerinden biridir”
 
DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu'nun makamında yapılan görüşme öncesi kısa bir açıklama yapan Vali Aksoy, “Esnafımız toplumumuzun en temel direklerinden biridir. Esnafımızın varlığı ve onların yapmış oldukları çalışmaları başarıyla sürdürmeleri çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle varsa sorun ve önerilerinizi dinlemek amacıyla bugün buradayız” şeklinde konuştu.
 
DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu ise Vali Aksoy'a ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Diyarbakır valiliğinin Esnaf ve Sanatkâra verdikleri destekten dolayı Vali Aksoy'a teşekkür etti.
 
Vali Aksoy açıklamanın ardından DESOB'a bağlı 42 Meslek odası başkanı ile bir araya gelerek Birlik Başkanı Alican Ebedinoğlu ile birlikte oda başkanlarının sorun ve önerilerini dinledi.
 
Basına kapalı olarak devam eden ve 42 Meslek odası başkanı ile yapılan görüşmelerin ardından Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, DESOB Hizmet binası içerisinde yer alan Meslek Odalarını, Toplantı ve Konferans Salonları ile Konfeksiyon, Takı Tasarım Atölyelerini ziyaret ederek atölyeler hakkında bilgi aldı.
 
(Özgür Haber)
 

HABERE YORUM KAT