1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy, kahraman çocukları ağırladı
Vali Aksoy, kahraman çocukları ağırladı

Vali Aksoy, kahraman çocukları ağırladı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Bağlar ilçesindeki bir okulun gönderinden indirilen bayrağı öperek, yerine asan çocukları makamında ağırladı.

A+A-

Çocuklara çeşitli hediyeler veren Aksoy, çocukların bu davranışının Türkiye’nin her yerinde takdirle karşılandığını vurguladı. 


Diyarbakır’da pkk yandaşlarınca merkez Bağlar ilçesindeki Fatih İlköğretim Okulu’nun bahçesinde bulunan gönderden indirilen bayrağı öperek, yerine asan çocuklar, İl Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti. Çocuklar Emirhan Rezbiç, Mehmet Duruk ve Uğur Saraç ile ailelerini makamında ağırlayan Aksoy, çocuklarla yakından ilgilenerek, çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra açıklamalarda bulunan Aksoy, “Çocuklarımızın bayrağa karşı olan saygıları hepimizi gururlandırmıştır. Diyarbakır’da yaşayan gençlerimiz, çocuklarımız bayrağa olan saygılarını bu davranışla ifade etmişlerdir. Bizde bu örnek davranışı sergileyen çocuklarımızı ödüllendirmek ve onlara sahip çıkmak adına valiliğimize davet ederek kendilerine çeşitli hediyeler verdik.

Onların bu davranışı Türkiye’nin her bölgesinde takdirle karşılandı. İl Valisi olarak beni arayıp bu duygularını ifade eden çok sayıda vatandaşımız, üst düzey yöneticilerimiz ve devlet büyüklerimiz oldu. Bende çocukları kutlayarak bu davranışlarından ötürü ailelerine teşekkür ettim. Bu herkesin yapması gereken 78 milyonun altında buluştuğu bağımsızlığımızın sembolü Türk bayrağına saygı ve sevginin ifadesiydi. Diyarbakır’daki çocuklarımız da bu davranışı göstermiştir” dedi.


Ziyaret, Vali Aksoy’un öğrencilerle ve aileleriyle toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler