1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy Diyarbakırda!
Vali Aksoy Diyarbakırda!

Vali Aksoy Diyarbakırda!

Valiler kararnamesiyle Samsun valiliğinden Diyarbakır'a atanan Vali Hüseyin Aksoy, bugün görevine başlıyor.

A+A-

Vali Aksoy için bugün, il valiliği önünde karşılama töreni düzenlenecek.

Son Valiler Kararnamesi ile görev yaptığı Samsun ilinden Diyarbakır Valiliği'ne atanan Vali Hüseyin Aksoy, yeni görev yeri olan Diyarbakır Valiliği'ne il protokolü, siyasiler ve vatandaşlarında katıldığı törenle uğurlandı. Aksoy bugün Diyarbakır valiliği görevine başlayacak.

DİYARBAKIR VALİSİYİM

Vali Hüseyin Aksoy, Samsun valiliği önünde düzenlenen ve duygusal anların yaşandığı törende kendisini Diyarbakır'a uğurlamaya gelen herkese teşekkür ederek tek tek vedalaştı. Vali Aksoy törende yaptığı son açıklamasında, ''Samsun Valiliği görevinden bugün itibari ile ayrılıyorum. Yarın(Bugün) sabah Diyarbakır Valiliği görevine başlamış olacağım." dedi.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Çok yoğun katılımın olduğu törene ayrıca Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yavuz Selim Kahveci, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Koçak, Vali Yardımcıları Osman Nuri Çobanoğlu, Haluk Şimşek, Mehmet Ali Karatekeli, Dr. Hakan Kubalı, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hacı Demirezen, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, kamu kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BUGÜN GÖREVE BAŞLIYOR

Samsun'dan ayrılan Vali Hüseyin Aksoy bugün uçakla Ankara'dan, Diyarbakır'a gelecek. Sabah saat 09.45'te Diyarbakır'a gelecek olan Aksoy için, Diyarbakır Valiliği önünde resmi tören yapılacak. Saat 11.00'de gerçekleştirilecek resmi karşılama Vali Vekili Mehmet Demir'in başkanlığında olacak. Kamu kurum ve kuruluşlarının yansıra vatandaşların da katılması beklenen karşılama töreni sonrasında Aksoy görevi vekaleten yürüten Demir'den alacak.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT