1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy, Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlarla beraber
Vali Aksoy, Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlarla beraber

Vali Aksoy, Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşlarla beraber

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy; Fettullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz gecesi kalkışma girişimine tepki gösteren Diyarbakırlıların Park Orman’daki “Demokrasi Nöbetine” destek verdi.

A+A-

Vali Aksoy’a, Diyarbakır milletvekili Ebukekir Bal, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Vali Yardımcıları Kürşat Güleryüz, Mimar Sinan Batmaz, Remzi Kattaş, Taner Bircan, Tuğba Koşal ve İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan eşlik etti.

Vali Aksoy burada Diyarbakırlılara hitaben yaptığı konuşmada; “Türkiye’nin bütün şehirlerinde olduğu gibi, Diyarbakırlılar da sokağa çıktı. Şunu çok iyi biliyoruz ki, Demokrasilerde, Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Milletin iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur ve olmayacaktır.

Türkiye’de, her ilde seçilen milletvekillerinin oluşturduğu parlamentoda ve bu parlamentoda güvenoyu almış bir hükümet, bu milli bir iradeyi temsil ederek ülkemizi yönetiyor. 15 Temmuz gecesi bu milli iradeye gölge düşürecek, çok azınlıkta bulunan kişilerin teşebbüsü, halkın karşı çıkmasıyla amacına ulaşamamıştır. Diyarbakır’ımızda Tanklar sokağa çıkmadı, caddeye çıkmadı.

Ancak çıktıklarında da Diyarbakır halkını göreceklerdi. Ben bu nedenle 15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıkan, Diyarbakır halkına, milli iradeye sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Artık hiç kimse Türkiye’de böyle bir teşebbüse yeltenemeyecektir.

Çünkü halkın demokrasiye olan bağlılığı, milli iradeye olan saygısı en üst noktadadır. Bunu da bütün dünyaya göstermiş ve ispat etmiştir. Temennimiz bu tür olayların bir daha yaşanmamasıdır. Milli birlik ve kardeşlik içerisinde, huzur ve barış içerisinde, Türkiye’yi hep birlikte taşıyacağız. Ben, gece gündüz burada olan, destek veren, demokrasi nöbeti tutan siz değerli Diyarbakırlılarımıza, hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından vatandaşlarla bir araya gelen Aksoy, daha sonra alandan ayrıldı.

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT