1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy Çermik'i ziyaret etti
Vali Aksoy Çermik'i ziyaret etti

Vali Aksoy Çermik'i ziyaret etti

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve beraberindekiler Çermik'i ziyaret etti.

A+A-

Kaymakam Remzi Demir'den Çermik ile ilgili brifing alan Vali Aksoy, Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük tatil köyü olma özelliğini taşıyan Helinamın Termal Tatil köyünü gezdi.

Aksoy, projenin Çermik'in çehresini değiştirecek ve ilçeyi termal turizm merkezi yapacak bir proje olduğunu söyledi.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü Çermik ilçesinde bulunan ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin en büyük tatil köyü özelliğini taşıyan Helinamın Termal Tatil Köyü'nün yapıldığı alanda incelemelerde bulundu. Çermik'e ilk ziyaretini gerçekleştiren Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, ilçede ilk olarak Helinamın Termal Turizm merkezini gezdi.

Vali Aksoy ve beraberindekilere tatil köyü ile ilgili bilgi veren iş adamı Hamza Öner, çözüm süreciyle birlikte bölgeye yatırım yapma konusunda cesaretlendiklerini belirterek, 200 milyon dolar yatırımla yapılacak olan termal tatil köyünün bölgede bugüne kadar yapılan turizm yatırımlarının en büyüğü olduğunu söyledi.

Vali Aksoy, iş adamı Hamza Öner'i tebrik ederek, Helinamın Termal Tatil Köyü projesinin önemli bir proje olduğuna vurgu yaptı. Vali Aksoy, bu projenin hayata geçirilmesiyle Çermik'in çehresinin değişeceğini ve ilçesinin Güneydoğu Anadolu bölgesinin termal turizm merkezi haline geleceğini söyledi.


(HG-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT