1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Aksoy atla terapi merkezi açılışına katıldı
Vali Aksoy atla terapi merkezi açılışına katıldı

Vali Aksoy atla terapi merkezi açılışına katıldı

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Diyarbakır Hipodromunda gerçekleştirilen Atla Terapi Merkezi açılışına katıldı.

A+A-

Diyarbakır Hipodromundaki ilk etkinlikte, Atla Terapi Merkezi Açılışına Vali Aksoy’un yanı sıra Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı, Vali Yardımcısı Kürşat Güleryüz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar ve davetliler katıldı.


Programda bir konuşma yapan Vali Aksoy: “Bugün Diyarbakır’da Türkiye’deki nadir tesislerden birini hizmete açıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de nüfusumuzun yaklaşık olarak %12’sinin engelli olduğunu biliyoruz.

Özellikle engelli insanlarımızın toplumla bütünleşmesi, sosyal ve kültürel faaliyet içerisinde yer alabilmeleri büyük önem taşıyor. Bedensel, zihinsel, ruhsal sorunları olan engelli vatandaşlarımızın tedavilerinin sağlanması adına Atla Terapi Merkezi’ni kuran Türkiye Jokey Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Atla Terapi Merkezi’mizin yapılmasına öncülük eden, fikir veren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’mıza da teşekkür ediyorum. Bölgemizin gelişmesi ve kalkınması adına yürütülen birçok önemli çalışma yanında, sosyal anlamda da böyle projelerin faaliyete geçiyor olması bizleri memnun etmektedir. Bu tesisimizin ilimize ve bölgede yaşayan insanlarımıza hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.


Yapılan konuşmanın ardından Atla Terapi Merkezi kesilen kurdelenin ardından hizmete açıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler