1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üzerlerinde cephanelik çıktı
Üzerlerinde cephanelik çıktı

Üzerlerinde cephanelik çıktı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da geçtiğimiz yıl yapılan muhtarlık seçimlerinde meydana gelen kavgada öldürülen F.H.'nin duruşmasına katılmak isteyen kişilerin üzerinde yapılan aramada cephane ele geçirildi.

A+A-
Diyarbakır'da 7 Nisan 2014 tarihinde Bağlar ilçesi Topraktaşı köyünde muhtarlık seçimi sonrası meydana gelen ve F.H. isimli şahsın öldürüldüğü cinayet olayının duruşmasının bugün yapılacağından dolayı Diyarbakır polisi herhangi bir olayın yaşanmaması için Adiye Sarayı'nda yoğun güvenlik önlemi aldı.
 
Duruşmaya katılanların üzerinde polis yaptığı aramada kadın ve erkeklerin üzerinde çok sayıda silah ele geçirdi.
 
Olayla ilgili Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada bugün Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak olmasından dolayı adliye içerisi ve çevresinde müessif bir olay yaşanmaması için gerekli emniyet tedbirlerin alındığı belirtilerek, "Emniyet tedbirleri kapsamında, şüpheli H.M., N.P., H,O., N.O., A.O., E.H., H.F., Y.H., H.O. ve İ.H. isimli 7 erkek ve 3 bayan şahıs olmak üzere toplam 10 şüpheli şahıs yakalanmış, yakalanan şüphelilerin, çantalarında, araçlarında ve üzerlerinde arama yapıldı.
 
Yapılan aramada, şüpheli H.M. isimli bayan şahsın üzerinden, Vizor marka 7.65 milimetre tabanca ve tabancaya ait 1 adet şarjör 7 adet 7.65 milimetre fişek, CZ 75 Marka 9 milimetre tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve fişekler, Fumson Mod 21 Fırat marka pompalı tüfek ve 45 adet fişek, şüpheli N.P. isimli bayan şahsın üzerinden, Taurus marka 9 milimetre tabanca ve 1 adet şarjör ve fişekler, BCF Fransız 10'lu 7.65 milimetre tabanca ve 1 adet şarjör ve fişekler, Star marka 9 milimetre tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve fişekler, Browning marka 9 milimetre tabanca 4 adet şarjör 76 adet 9 milimetre fişek, şüpheli H.O isimli bayan şahsın üzerinden, Lama marka 7.65 milimetre tabanca ve buna ait 3 adet şarjör ve fişekler, şüpheli N.O. isimli bayan şahsın üzerinden, Pietro Beretta marka 7.65 milimetre tabanca ve buna ait 1 şarjör ve 46 adet fişek, şüpheli A.O isimli erkek şahsın üzerinden, 1 adet av tüfeği, şüpheli E.H isimli erkek şahsın üzerinden,1 adet av tüfeği olmak üzere toplam 8 adet tabanca ve 3 adet av tüfeği ile bu silahlara ait çok sayıda şarjör ve fişek ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar hakkında gerekli tahkikata başlanılmıştır" denildi. 
 
(ÜN-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT