1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uzakdoğu'da Diyarbakır rüzgarı
Uzakdoğu'da Diyarbakır rüzgarı

Uzakdoğu'da Diyarbakır rüzgarı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası (DİKO), Tayland'ın başkenti Bangkok'ta Kuyumculuk ve Değerli Taşlar Fuarı'na katıldı. Fuara, Diyarbakır'da 30 kuyumcu katılarak birbirinden değerli ürünlerini sergiledi.

A+A-

Uzakdoğu ülkelerinden Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen 26. Kuyumculuk ve Değerli Taşlar Fuarı'nda (GEMS) 30 kuyumcunun Diyarbakır standında sergiledikleri ürünler büyük ilgi gördü. Son dönemlerde dünyanın bir çok ülkesinde düzenlenen fuara katılarak büyük ilgi gören Diyarbakır altın ve değerli taşları Tayland'da düzenlenen fuarda göz kamaştırdı. Düzenlenen fuara katılan DİKO Başkanı Mustafa Akkul, fuarda sergilenen ürünlerin en fazla ilgi gören stantlar arasında Diyarbakır olduğunu söyledi.

Fuarın Diyarbakır kuyumcuları için çok yararlı geçtiğini kaydeden Akkul, "Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen Kuyumculuk ve Değerli Taşlar Fuarı'na Diyarbakır'dan 30 esnafımızla katıldık. DİKO olarak, daha önce Dubai, İtalya ülkelerinde düzenlenen fuarlara katıldık. Pırlanta , zümrüt, yakut, zirkon gibi değerli taşların sergilendiği bu fuar dünyanın sayılı fuarları arasında biliniyor. Fuar, Diyarbakır'daki kuyumculuk sektörü için çok yararlı oldu. Fuara katılarak hem Diyarbakır'da işlenen altınların tanıtımı hem de Diyarbakır tanıtmayı sağladık. Son dönemlerde bu gibi fuarlara katılarak, Diyarbakır'ı Türkiye'de kuyumculuk alanında bir marka şehri haline getirdik" dedi.

Akkul, Tayland'daki gezilerinin kapsamında Bangkok Türkiye Büyükelçisi Cumhur Yağcı'yı da makamında ziyaret ederek, ithalat ve ihracat konusunda bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT