1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uyuşturucuya karşı farkındalık yürüyüşü
Uyuşturucuya karşı farkındalık yürüyüşü

Uyuşturucuya karşı farkındalık yürüyüşü

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü öncesi farkındalık çalışmaları başlattı. Çalışma kapsamında 26 Haziran’da yürüyüş düzenlenecek.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hevra Destek Merkezi ile Amed Madde Bağımlılığıyla Mücadele Platformu,  26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü öncesinde farkındalık yaratmak için çalışma başlattı.

Uyuşturucuya karşı kentin işlek noktalarına billboardlar asılırken, Yenişehir, Sur, Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde ise stantlar açılarak broşürler dağıtıldı. İlçe belediye eş başkanları da, kendi ilçelerindeki stantta halka broşür dağıtarak farkındalık çalışmalarına katıldı.

Farkındalık çalışmaları kapsamında 26 Haziran’da ise Ofis semti AZC Plaza önünde yürüyüş düzenleyecek olan Belediyemiz, 16.30’da başlayacak olan yürüyüşü Şeyh Sait Meydanı’nda (Dağkapı Meydanı) sonlandıracak. Yürüyüşe, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı da katılacak.

Koruyucu ve önleyici çalışmaları hayata geçireceğiz

Farkındalık çalışmaları hakkında bilgi veren Hevra Danışma ve Destekleme Merkezi Koordinatörü Fırat Düzgün, Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda yaptığı “Madde Bağımlılığı Alan Araştırması”nın sonuçlarından yola çıkarak koruyucu ve önleyici çalışmaları daha etkin bir şekilde hayata geçireceklerini söyledi. Düzgün, “Koruyucu ve önleyici çalışmalarda yerel yönetimlerin daha etkin olması durumunda bağımlılıkla mücadelede daha iyi sonuçlar alınacaktır” dedi. İlçe belediyelerinin kendilerine verdikleri desteğin çok önemli olduğuna dikkat çeken Düzgün, “Özellikle çocukları ve gençleri hedef alan bağımlılığa karşı koruyucu ve önleyici çalışmalar daha programlı ve diğer kurumlarla birlikte yürütülecektir.” diye konuştu. Merkez ilçelerde çalışmalarının devam ettiğini aktaran Düzgün, önümüzdeki dönemlerde diğer ilçelerde de çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

Düzgün, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü öncesinde farkındalık yaratmak için ilçe belediyeleriyle birlikte bildiri dağıttıklarını, stand açtıklarını, kentin dört bir yanına billboard afişleri astıklarını ifade ederek, 26 Haziran’da da yürüyüş yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler