1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok

Uyuşturucuya geçit yok

Diyarbakır’da, polisin uyuşturucu ile mücadelesi aralıksız sürüyor. Bir haftalık süre zarfında uyuşturucu tacirlerine yönelik 12 ayrı operasyon düzenlendi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği’nden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada  Emniyet Müdürlüğü, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğünce il genelinde faaliyet gösteren ve uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik olaraky 03 Şubat ile 14 Şubat tarihleri  arasında 12 ayrı operasyon düzenlendiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 341 kg 410 gram kubar esrar maddesi; 1 kg 730 gram toz esrar maddesi, 21 adet ecstasy uyuşturucu hap ele geçirilmiştir. Yapılan operasyonlar kapsamında toplam 20 şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şahıslardan biri çocuk olmak üzere toplam 16 kişi çıkarılmış olduğu mahkemece tutuklanmış ve 2 kişiye adli kontrol kararı verilmiştir. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünce ilimizde uyuşturucu madde imali, ticareti ve sevkiyatı yaparak haksız kazanç sağlayan kişi ve kişilere yönelik çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam etmektedir”

 

(Şşehmus Kızılaslan)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT