1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uyuşturucuya ‘Altın ve Haklı’ vuruş
Uyuşturucuya ‘Altın ve Haklı’ vuruş

Uyuşturucuya ‘Altın ve Haklı’ vuruş

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’nın Altın ve Haklı isimli arama köpekleri ile birlikte yaptığı çalışmada; bir otomobilde zulalanmış 62 kilo 510 gram kubar esrar ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, uyuşturucu kaçakçılarına yönelik yaptığı çalışmada bir otomobilde zulalanmış 62 kilo 510 gram kubar esrarı detektör köpekleri Altın ve Haklı sayesinde ele geçirdi.
 
Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı Sur/Mermer Jandarma Karakol Komutanlığı’nca kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol kontrol ve arama faaliyeti yapıldığı kaydedildi.

 

Açıklamada, “İcra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında, özel bir otomobilde arama köpekleri Altın ve Haklı ile birlikte icra edilen arama neticesinde, yapılan kontrol neticesinde bagaja gizlenmiş vaziyette uyuşturucu madde 62 kilo 510 gram kubar esrar ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen uyuşturucu maddelere el konulmuş, olay ile ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

 

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

HABERE YORUM KAT