1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uyuşturucu sorunu masaya yatırıldı
Uyuşturucu sorunu masaya yatırıldı

Uyuşturucu sorunu masaya yatırıldı

“1. Diyarbakır İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurul Toplantısı”na ilişkin bilgi veren Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, toplantıda çözüm önerilerinin yansı sıra, kurumlar tarafından hali hazırda yürütülen ve yürütülmesi planlanan faaliyet

A+A-

“1. Diyarbakır İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurul Toplantısı” gerçekleştirildi.

Sekreterya işlemlerinin Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ürütülen ve başkanlığını Vali Yardımcısı Ahmet Günaydın'ın yaptığı toplantıya, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ve Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, İl Jandarma Alay Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, RTÜK Bölge Temsilciliği, İl Müftülüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü, Adli Tıp Grup Başkanlığı, Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü, Diyarbakır Barosu, ÇEMATEM ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesi temsilcileri katıldı.

Değerlendirmeler yapıldı

Toplantıya ilişkin bilgi veren Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, “Uyuşturucu ile mücadeleye ilişkin mevcut durum, tespit edilen yeni gelişmeler, sorunlar ve bunlara yönelik üretilecek çözüm önerileri, kurumlar tarafından hali hazırda yürütülen ve yürütülmesi planlanan faaliyetler, ilimizde yetişkinlerde madde bağımlılığı tedavisinin yapılabileceği AMATEM'in kurulması, kurum temsilcilerinin işbirliği ve mutabakatı ile hazırlanacak olan Diyarbakır İl Uyuşturucu Eylem Planı hakkında geniş kapsamlı değerlendirmeler yapılmıştır” dedi.
 

HABERE YORUM KAT