1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uyuşturucu satanlara PKK darbesi
Uyuşturucu satanlara PKK darbesi

Uyuşturucu satanlara PKK darbesi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da PKK'nın şehir yapılanması YDG-H üyesi bir grup, ellerinde silah ve el yapımı patlayıcılarla uyuşturucu satıcılarının peşine düştüler. Yüzü maskeli şahıslar, uyuşturucu satıcısı oldukları şahısları silahlarla duvara dayayıp arama

A+A-
Edinilen bilgilere göre, olay, Diyarbakır'ın Sur ilçesi Mardinkapı semtinde meydana geldi. Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyesi bir grup yüzü maskeli şahıs, Mardinkapı semtinde bulunan ara sokaklarda ellerinde silah ve el yapımı patlayıcılarla, uyuşturucu satıldığı iddia edilen kraathanelere baskın düzenledi.
 
Kıraathanede bulunan şahısları duvara dayayıp arama yapan, yüzü maskeli kişiler uyuşturucu sattıkları iddiaa edilen bazı kişileri sopalarla darp ettiler, ellerindeki silahlarla sokaktan geçenleri duvara dayayıp arama ve kimlik kontrölü yaptılar.
Yapılan ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, silahlı şahıslar sokak aralarına kaçıp izlerini kaybettirdiler.
Polis yüzü maskeli ve silahlı şahısları yakalamak için bölgede operasyon başlatırken, yüzü maskeli şahısların yaptıkları eylemin fotoğraflarını ise sosyal paylaşım sitelerinde yayınladıkları görüldü.
 
Yaptıkları aramalarda üzerlerinde uyuşturucu bulunan şahısları darp eden yüzü maskeli şahıslar bir kıraathaneyi de ateşe verip kaçtı. Olayla ilgili olarak polis operasyon başlattı.
 
20140818aw170826_01.jpg
 
20140818aw170826_02.jpg
 
20140818aw170826_03.jpg
 

HABERE YORUM KAT