1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uyuşturucu çeteleriyle işbirliği yapmış
Uyuşturucu çeteleriyle işbirliği yapmış

Uyuşturucu çeteleriyle işbirliği yapmış

Diyarbakır-Bingöl karayolunda Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından 7 gün önce başlatılan yol kapatma eylemlerine katılanlar içinde uyuşturucu ticareti yapanların olduğu tespit edildi.

A+A-

Güvenlik kuvvetleri tarafından sabah saat 05.00'da özel birliklerin de içinde bulunduğu kuvvetlerle bölgeye yaptığı şafak operasyonunda göstericilere müdahale edildi.

Sabah erken saatlerinde başlayan müdahale zaman zaman devam ederken, eylem yapanların içinde PKK mensupları ile birlikte uyuşturucu kaçakçılığı yapanların da olduğu tespit edildi.

EYLEME KATILAN UYUŞTURUCU KAÇAKÇILARI İHA'YA YAKALANDI

Şafak operasyonu ile birlikte bölge karadan ve havadan kuşatıldı. Yaklaşık 100 zırhlı araç ile karadan kuşatılan bölge Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı pistinden havalanan helikopterler tarafından da havadan kontrol altında tutulmaya çalışılıyor.

Bölgedeki hareketliliği izlemek üzere havalanan İnsansız Hava Araçları (İHA) tarafından kaydedilen görüntüler, Diyarbakır Jandarma Komutanlığı haber merkezinden saniye saniye takibe alındı. İHA'lar tarafından çekilen görüntülerde eylemcilerin arasında PKK'nın dağ kadrosunda bulunanlarla birlikte bölgede uyuşturucu ticareti yapanların da olduğu tespit edildi.

Askeri yetkililerden alınan bilgilere göre, İHA'lar tarafından kaydedilen görüntülerde tespit edilen uyuşturucu kaçakçılarının eylemlerle bölgede gerginliği arttırıp ellerindeki uyuşturucuları çıkarmaya çalıştıkları belirtildi. Hasat zamanı ile birlikte tarlalardan toplanan uyuşturucunun eylem bahanesiyle ulaşıma kapatılan bölgeden çıkarılmaya çalışıldığının tahmin edildiği bildirildi.

HABERE YORUM KAT