1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Uygulamalı girişimcilik eğitimi
Uygulamalı girişimcilik eğitimi

Uygulamalı girişimcilik eğitimi

Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Gençlik Programları kapsamında “Gelecek Bugünden Başlar” adlı projenin bir eğitimi olan “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başladı.

A+A-
Dicle Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda gerçekleşen eğitimin verilmesindeki amaç bireylerin ve özellikle gençlerin istihdam edilebilirliklerini artırmak ve girişimciliklerinin desteklenmesini sağlamak.
 
Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ve KOSGEB işbirliği ile sağlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile katılımcılar kendi iş fikirleri ile KOSGEB'den hibe alma imkânına kavuşabilecekler. Ayrıca eğitim sonunda katılımcı 30 kişiye “Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası” verilecek ve katılımcılar bu sertifika ile projelerini hayata geçirebilecekler.
 
Eğitimin içeriğinde proje hazırlama, iş fikri oluşturma, atölye çalışmaları ve swot analizi ile bireylerin girişimciliğini ön plana çıkaracak onları motive edecek sunumlar bulunuyor.
 
30 kişiye kendi işini kurmak için büyük bir fırsatlar sunan eğitim, toplamda 70 saat sürecek. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerler ayrıca KOSGEB hibe ve kredi programlarından 2 yıl boyunca faydalanabilme imkanı elde edecek.
 

HABERE YORUM KAT