1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Üyeleri için çırpınıyor
Üyeleri için çırpınıyor

Üyeleri için çırpınıyor

Sur’daki sokağa çıkma yasakları ile çatışmalar ve ölümlerin sürdüğü kentte esnaf adeta kan ağlıyor.

A+A-

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu da, zor da olsa ayakta kalmaya çalışan üye esnaf ve sanatkarı için çalmadık kapı bırakmıyor. Son olarak Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal’ı ziyaret eden Ebedinoğlu, mağdur olan ve ayakta kalmak için direnen esnaf ve sanatkar üyelerinin vergi daireleri tarafından denetime tabi tutulmaması gerektiğini, ayrıca vergi beyannameleri ve matrah konusunda da esnaf ve sanatkara pozitif ayırım yapılmasını istedi. Ebedinoğlu’nun bu hareketiyle üyelerinin takdirini kazandı.
 
 
Kentte faaliyet gösteren oda başkanlarıyla oluşturduğu bir heyetle Baysal’ı ziyaret eden Ebedinoğlu burada, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği’ne kayıtlı üye esnaflarının kentte son zamanlarda yaşanan olaylar nedeniyle yaşadıkları mağduriyetleri anlattı.
 
Esnaf ve sanatkara pozitif ayrım istedi
 
Mağdur olan ve ayakta kalmak için direnen esnaf ve sanatkara destek olunması gerektiğini dile getiren Ebedinoğlu, mağdur esnaf ve sanatkarın vergi daireleri tarafından denetime tabi tutulmaması gerektiğini, ayrıca vergi beyannameleri ve matrah konusunda da esnaf ve sanatkara pozitif ayırım yapılmasını istedi. Ebedinoğlu’nun bu çabaları esnaf ve sanatkar üyelerinin takdirini kazandı.
 
Baysal: Her türlü desteği sunacağız
 
DESAB Başkanı Alican Ebedinoğlu ve oda başkanlarından oluşan heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyarbakır Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal da, esnafa yönelik her türlü desteği sunacaklarını ifade ederek, Ebedinoğlu’na gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür etti.
 
 (Engin Öztürk)
 

HABERE YORUM KAT