1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Utanç davasının baş sanığı yakalandı
Utanç davasının baş sanığı yakalandı

Utanç davasının baş sanığı yakalandı

N.Ç.'yi cinsel istismara sürüklediği için 13,5 yıl hapis cezası almıştı

A+A-

Mardin'de 13 yaşındaki N.Ç.'yi 2002 yılında aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 28 erkeğe para karşılığı cinsel istismarda bulundurduğu için 13,5 yıl hapis cezasına çarptırılan firari sanık Emine Akyol, Diyarbakır'da yakalandı.

Akyol cezaevine konulurken, davada mahkum olan ve tutuklanan erkek sanıkların bazılarının kapalı cezaevinde infazlarını tamamladıkları ve açık cezaevine gönderildikleri öğrenildi.Mardinli N.Ç., 2002'de yılında 13 yaşındayken aralarında kaymakamlık yazıişleri müdürü, yüzbaşı, muhtar ve korucuların da bulunduğu 28 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne maruz kaldı.

Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nin, yerel mahkemenin "N.Ç'nin sanıklarla rızasıyla birlikte olduğu" yönündeki kararını onaması ise kamuoyunda büyük tartışmalara neden olmuştu. Yüksek mahkemenin kısmi bozmasının ardından dosya yeniden Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Sanıklar, 7 ile 9 yıl arasında çeşitli cezalara çarptırıldı. CADDEDE YÜRÜRKEN YAKALANDIN.Ç.'yi zorla erkeklere pazarlayan firari sanık Emine Akyol ise 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı ve bu karar Yargıtay tarafından onandı. , kararı onadı. Firarda olan va hakkında çıkarılan yakalama kararıyla Türkiye'de aranan Emine Akyol'un Diyarbakır'da olduğu bilgisini alan Diyarbakır Emniyeti, aralarını sıklaştırdı. Polis, Yenişehir İlçesi, Hintlibaba Caddesi üzerinde geçtiğimiz günlerde gördüğü Emine Akyol'u gözaltına aldı. Yakalama kararı bulunan Akyol, tutuklanarak Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ne götürüldü. Bu arada cezaevinde bulunan erkek sanıkların bazılarının kapalı cezaevinde infazlarını tamamladıkları ve açık cezaevine gönderildikleri öğrenildi.

HABERE YORUM KAT